E-mail (povinné):

Ján Brocko:
Akordy temné

Dielo digitalizoval(i) Viera Studeničová, Viera Studeničová, Martin Hlinka, Martin Hlinka, Tomáš Pjaták.  Zobraziť celú bibliografiu

Stiahnite si celé dielo: (html, rtf)

Páči sa Vám toto dielo? Hlasujte zaň, tak ako už hlasovalo 55 čitateľov


 

Odpusťte, mamička…

Odpusťte, mamička, že nechávam vás samu pre hŕstku tichých snov a ešte tichších nocí, pre hŕstku rozprávok, ktoré ma zase sklamú. Odpusťte, mamička, že nechávam vás samu. Odpusťte, mamička, mi tieto tiché chvíle, v nich večnosť núka sa a rozchod nezabolí a oči zavrú sa a krv nám zoschne v žile. Odpusťte, mamička, mi tieto tiché chvíle. Odpusťte, mamička, mi tieto mŕtve riadky, život mi uniká a novej sily niet, pre smútok samoty tak nekonečne sladký. Odpusťte, mamička, mi tieto mŕtve riadky. Odpusťte, mamička, mi tieto slová hmlisté, ja lúčiť neviem sa. Keď stečú slzy dneška a vaše „odpúšťam“ raz nájdem v padlom liste, potom sa, mamička, vrátim k vám celkom iste.
Ján Brocko

— básník, účastník SNP, redaktor povstaleckých časopisov Viac o autorovi.Nové knihy, novinky z literatúry - posielame priamo do Vašej mailovej schránky. Maximálne tri e-maily týždenne.Copyright © 2006-2009 Petit Press, a.s. Všetky práva vyhradené. Zlatý fond je projektom denníka SME.
Web design by abaffy design © 2007

Autorské práva k literárnym dielam   

Ďalšie weby skupiny: Prihlásenie do Post.sk Új Szó Slovak Spectator
Vydavateľstvo Inzercia Osobné údaje Návštevnosť webu Predajnosť tlače Petit Academy SME v škole
© Copyright 1997-2018 Petit Press, a.s.