Zlatý fond > Poslaňja Ludevítovo

Kďe bi Slovenčina stála, kebi sme ňezavjedli ipsilón, ale len jótu mali a mekčeňe všaďe tam písali, kďe ich vislovujeme?

Ako bi bou vizerau Slovenskí internet, kebi sme dodňes užívali jazik, ktorím hovoriu a písau Ludevít Štúr? Na tieto otázki zodpovedá stránka, ktorú sťe práve navšťívili.

Užívajťe ju pre radosť, poťešeňja, hĺbavje zamisleňja a pokojňe aj pre rozchichotaňja bráňice vašej.

Nože však pozor! O zňevažuvaní velkej osobi nášho ďejaťela nach tuná nikdaj ňje je aňi slova. Bo táto webovská stránka hrdo sa hlási víznamu Ludevíta Štúra, jeho pamjatke svoju exisťencju pripisuje a sama o sebe chce k jeho velebeňju lud Slovenskí ešťe vjac privjesť.

Ak sa Vám Luďevít zapáčiu, šírťe o ňom zvesť po celej krajiňe sťa junáci a ďevi verňje. Ak ňje, napíšťe nám, abi sme mohli nápravu učiňiť. (Na to misliťe o to vjac, že Luďevít je ešťe vo víviňe, plno ňedokonalostí jest v ňom naďalej, rečou jazika modernjeho - "v betaversii" nachádza sa.)


Kto Ludevíta zbúchau?

A komu za Ludevíta vďačiť? V roku pána 2007 naprogramovau ho Radovan Garabík z Jazikovednjeho ústavu Ludevíta Štúra v Prešporku. Aplikácju založenú na Ajaxe pre potrebi Zlatjeho fondu ďenňíka SME zase zbúchau Tomáš Ulej, ďizajn ňezištňe dodau Tomáš Abaffy.
 


Copyright © 1993-2007 Petit Press, a.s. Všetky práva vyhradené.