Zlatý fond > Diela > Rikki-Tikki-Tavi


E-mail (povinné):

Rudyard Kipling:
Rikki-Tikki-Tavi

Dielo digitalizoval(i) Viera Studeničová, Erik Bartoš, Dušan Kroliak, Andrea Jánošíková, Jaroslav Geňo, Tibor Várnagy, Petra Huláková.  Zobraziť celú bibliografiu

Stiahnite si celé dielo: (html, rtf)

Páči sa Vám toto dielo? Hlasujte zaň, tak ako už hlasovalo 23 čitateľov

Hymna Darzeeho

(spievaná na oslavu Rikki-tikki-taviho)

Ja som krajčír i spevák, dvojnej tvorčej sily vták; hrdo letia moje trilky do výše, kým sa mi mlaď v šitom hniezde kolíše. Pestujem ja umenie, mám i o dom starosť, viem si ušiť hniezdočko pekné, oj, až radosť. Rozveseľme spevom mlaď! Matka, vzmuž sa, smelo hľaď, zmenšilo sa nebezpečie v záhrade, nebude nám Nag tam viac na závade. Stihla ho smrť, zlostne keď ničiť hodlal iných, mŕtvy je na smetisku, mŕtvy strach nevinných! A kto nás zbavil strachu? Pomenuj mi ho, brachu! Junák Rikki, vzor chrabrosti a sily, zmárnil Naga, oči sa mu iskrily, sťa by oči, gule dve, boly z ohňa číreho. Niet na celom svete tom bohatiera nad neho! Ďakujte mu, speváci! Klaňajte sa mu, vtáci! Krásnou piesňou slávičou ho zvelebuj; kým žiješ, len jeho činy ospevuj! Prekrásny je naježený chvostik tvoj, ó, Rikki náš! Ešte krajšie zuby tie, ktorými nás bránievaš!

(Tu ho Rikki-tikki pretrhol a tak sa koniec piesne ztratil.)

« predcházajúca kapitola    |    Rudyard Kipling

— britský spisovateľ, novinár a básnik Viac o autorovi.Nové knihy, novinky z literatúry - posielame priamo do Vašej mailovej schránky. Maximálne tri e-maily týždenne.Copyright © 2006-2009 Petit Press, a.s. Všetky práva vyhradené. Zlatý fond je projektom denníka SME.
Web design by abaffy design © 2007

Autorské práva k literárnym dielam   

Ďalšie weby skupiny: Prihlásenie do Post.sk Új Szó Slovak Spectator
Vydavateľstvo Inzercia Osobné údaje Návštevnosť webu Predajnosť tlače Petit Academy SME v škole
© Copyright 1997-2018 Petit Press, a.s.