E-mail (povinné):

Pavel Kokeš-Kýčerský:
Trávnice

Dielo digitalizoval(i) Peter Páleník, Martin Hlinka, Patrícia Šimonovičová, Michal Maga, Jana Pálková.  Zobraziť celú bibliografiu

Stiahnite si celé dielo: (html, rtf)

Páči sa Vám toto dielo? Hlasujte zaň, tak ako už hlasovalo 39 čitateľov

Piesne

1 Starala sa moja mať, či sa ja viem zhovárať s mojím milým pod okienkom, a ja to viem — naspamäť. On mi pozrie do tvári, mne sa líčko ožiari, jak by boli moje líčko maľovali maliari. A ja jemu do očí, svet sa so mnou zatočí; nikdy neviem, jak sa stalo — len keď som mu v náručí. A potom — nuž, čo po tom? zmlúvame sa šepotom, o čom sa my zhovárame nikto nevie nič o tom. 2 Kázala mi moja mati, čierny úhor poorati, a ja nemal ani biča, ani otky, pohoniča. A tie moje kone vrané, celý týždeň nečesané, uviazané pri rebrine, a ja chodím po dedine. Po dedine, po dedine, za chodníčkom ku dievčine, tým chodníčkom chodiť ani celý svet mi nezabráni!
Pavel Kokeš-Kýčerský

— básnik orientujúci sa na prírodné a vidiecke motívy Viac o autorovi.Nové knihy, novinky z literatúry - posielame priamo do Vašej mailovej schránky. Maximálne tri e-maily týždenne.Copyright © 2006-2009 Petit Press, a.s. Všetky práva vyhradené. Zlatý fond je projektom denníka SME.
Web design by abaffy design © 2007

Autorské práva k literárnym dielam   

Ďalšie weby skupiny: Prihlásenie do Post.sk Új Szó Slovak Spectator
Vydavateľstvo Inzercia Osobné údaje Návštevnosť webu Predajnosť tlače Petit Academy SME v škole
© Copyright 1997-2018 Petit Press, a.s.