Zlatý fond > Diela > V rozhraní nálad


E-mail (povinné):

Juraj Mučaji:
V rozhraní nálad

Dielo digitalizoval(i) Bohumil Kosa, Viera Studeničová, Nina Dvorská, Lucia Muráriková, Mária Hulvejová, Martin Hlinka.  Zobraziť celú bibliografiu

Stiahnite si celé dielo: (rtf, html)

Páči sa Vám toto dielo? Hlasujte zaň, tak ako už hlasovalo 35 čitateľov

Mám srdce celkom na dlani

List tento píšem dievke čarovnej, nuž, riava srdca lej sa, lej, v podobe malín zrelých, krvavých, nech spletá v ňadrá túžby z nich, aby svet tento život zrel… Hovoriť veľa nechcem tento raz: žijeme žitím chryzantém, čo v sebe majú nektár, dych a mráz… Len nemo volám: kedy zviem, že úsmev lásky nezomrel? Možno, že reč tá nie je jasná už a jasne vraví len reč hrúz, čo štvané v duši blčia plameňom, srovnajúc srdce s kameňom — alebo možno privčas je? Mám srdce celkom na dlani. Tá tvoja skúška prísna je a puk na stonke zlámaný… Zvrátená váza je sám črep a duša tmavý, tmavý sklep… Do sklepu prines aspoň kahanec, nech tma tá trochu zmizne preč.
Juraj Mučaji

— básnik, kritik, prekladateľ, novinár v denníku Slovenská jednota, učiteľ Viac o autorovi.Nové knihy, novinky z literatúry - posielame priamo do Vašej mailovej schránky. Maximálne tri e-maily týždenne.Copyright © 2006-2009 Petit Press, a.s. Všetky práva vyhradené. Zlatý fond je projektom denníka SME.
Web design by abaffy design © 2007

Autorské práva k literárnym dielam   

Ďalšie weby skupiny: Prihlásenie do Post.sk Új Szó Slovak Spectator
Vydavateľstvo Inzercia Osobné údaje Návštevnosť webu Predajnosť tlače Petit Academy SME v škole
© Copyright 1997-2018 Petit Press, a.s.