E-mail (povinné):

Pavel Kokeš-Kýčerský:
Balady

Dielo digitalizoval(i) Silvia Harcsová, Martin Hlinka, Patrícia Šimonovičová, Michal Maga, Jana Pálková.  Zobraziť celú bibliografiu

Stiahnite si celé dielo: (html, rtf)

Páči sa Vám toto dielo? Hlasujte zaň, tak ako už hlasovalo 78 čitateľov

Mladosť moja, mladosť

Mladosť moja, mladosť, kde je tvoja radosť? Čo robí, kde chodí, ako sa jej vodí? Dnes ja idem za ňou, hoci cestou planou, v zármutku, v nevoli, keď ma srdce bolí. Spýtať sa po speve, po sladkom úsmeve, čo ma v podvečerí vítaval u dverí. Len beda, prebeda, nik neodpovedá; pozerám sem i ta, nikto ma nevíta. Ach, badám ja, badám, zablúdil som hádam, pre srdca vzrušenie na cudzie podstenie. Vej, vetrík, sem i tam, teba sa opýtam; však si býval s nami večer pod lipami. Kým vyšla zornička, chladieval si líčka; hádam ešte tam si — čis’ odletel kamsi?! A vetrík šelestí, že nevie o šťastí, čo sa kde s ním stalo, kam sa zatúlalo. Len toľko mi zradil, že neraz zavadil vo večernej dobe o kvietky na hrobe. O ten ker zavadil, čo som ho ja sadil, keď kňaz bez rechtora odišiel z cintora.
Pavel Kokeš-Kýčerský

— básnik orientujúci sa na prírodné a vidiecke motívy Viac o autorovi.Nové knihy, novinky z literatúry - posielame priamo do Vašej mailovej schránky. Maximálne tri e-maily týždenne.Copyright © 2006-2009 Petit Press, a.s. Všetky práva vyhradené. Zlatý fond je projektom denníka SME.
Web design by abaffy design © 2007

Autorské práva k literárnym dielam   

Ďalšie weby skupiny: Prihlásenie do Post.sk Új Szó Slovak Spectator
Vydavateľstvo Inzercia Osobné údaje Návštevnosť webu Predajnosť tlače Petit Academy SME v škole
© Copyright 1997-2018 Petit Press, a.s.