Zlatý fond > Diela > Prostonárodnie slovenské priadky


E-mail (povinné):

Anton Emanuel Timko:
Prostonárodnie slovenské priadky

Dielo digitalizoval(i) Viera Studeničová, Andrea Jánošíková, Zuzana Berešíková, Monika Kralovičová.  Zobraziť celú bibliografiu

Stiahnite si celé dielo: (html, rtf)

Páči sa Vám toto dielo? Hlasujte zaň, tak ako už hlasovalo 23 čitateľov

Prostonárodnie slovenské priadky na dedinách

Mládež! čítaj, a predplácaj! V tichosti sa s tým zabávaj. Zimušnými večierkami, Pri peci, medzi priadkami!

Vzdelávaj sa mládež naša milá, pokým tvojho jara kvitne chvíľa, Čo sa včil naučíš, ver mi, z toho v starobe použiť môžeš mnoho. Vzdelávaj sa mládež naša milá, pokým ti mladistvá pučí sila. Za mladi aj stromčok chytro pučí, na starosť sa človek — nedoučí. Vzdelávaj sa mládež naša milá, aby si nám bola prebudilá; aby si nám mládež naša šumná bola čnostná, dobrá a rozumná. A vzdelávať sa ti len tak možno, keď čítať budeš, čo osožno, pre budúci život napísané a pre teba mládež je vydané. Nože! s chuťou čítaj tieto riadky; keď sa večer spolu sídu priadky —, a vše, čo naučíš sa dobrého, hľaď, abys užitok mala z neho. A. E. T. Viridion, priateľ mládeže.
Anton Emanuel Timko

— spisovateľ, národovec, autor poviedok s historickou tématikou a fantastických cestopisov Viac o autorovi.Nové knihy, novinky z literatúry - posielame priamo do Vašej mailovej schránky. Maximálne tri e-maily týždenne.Copyright © 2006-2009 Petit Press, a.s. Všetky práva vyhradené. Zlatý fond je projektom denníka SME.
Web design by abaffy design © 2007

Autorské práva k literárnym dielam   

Ďalšie weby skupiny: Prihlásenie do Post.sk Új Szó Slovak Spectator
Vydavateľstvo Inzercia Osobné údaje Návštevnosť webu Predajnosť tlače Petit Academy SME v škole
© Copyright 1997-2018 Petit Press, a.s.