E-mail (povinné):

Pavel Kokeš-Kýčerský:
Pozdravy

Dielo digitalizoval(i) Silvia Harcsová, Martin Hlinka, Patrícia Šimonovičová, Michal Maga, Jana Pálková.  Zobraziť celú bibliografiu

Stiahnite si celé dielo: (html, rtf)

Páči sa Vám toto dielo? Hlasujte zaň, tak ako už hlasovalo 43 čitateľov

Starosť i radosť

Ó, riekni, múza, teba ja sa pýtam: či nehreším zle, keď sa tógy chytám, Hviezdoslavovej — tvojich sladkých zvukov nezneužívam neumelou rukou? Mňa bieda táto morí v duši desne, že jeho takto ospevujem piesne, jarmočný spevák ja, opitý z vína, a spievam v slávu tvojho paladína. Ó, inam obráť svoju malú nôžku, kde citu v srdci a rozumu v rôžku z čistého zlata k spevu, tvojich darov je sťa u starých Izraela kráľov. A zas len prosím toť u tvojho trónu, bys žehnala vo speve môjmu tónu, keď dalas’ vidieť mojej duše zraku ten triumf piesne — zlatom na oblaku. Ach, vidím, vidím: Jeho piesní blesky, i srdcom cítim jeho Hromníc stesky; mne cit sa búri a krv bije v sluchy, však verš môj, ten je tak nudný a suchý. To mňa tak často v mojej duši trápi, — ja čítam si vše svojich piesní zdrapy — že čo sa ako s citom spievať silím, pesničkou mojou jeho hymnu mýlim. Nuž akokoľvek, môj spev jemu patrí. Veď jeho spevom zahučali Tatry, i hučia hlasno a i hučať budú, čo Hromnice i trochu smutno hudú.
Pavel Kokeš-Kýčerský

— básnik orientujúci sa na prírodné a vidiecke motívy Viac o autorovi.Nové knihy, novinky z literatúry - posielame priamo do Vašej mailovej schránky. Maximálne tri e-maily týždenne.Copyright © 2006-2009 Petit Press, a.s. Všetky práva vyhradené. Zlatý fond je projektom denníka SME.
Web design by abaffy design © 2007

Autorské práva k literárnym dielam   

Ďalšie weby skupiny: Prihlásenie do Post.sk Új Szó Slovak Spectator
Vydavateľstvo Inzercia Osobné údaje Návštevnosť webu Predajnosť tlače Petit Academy SME v škole
© Copyright 1997-2018 Petit Press, a.s.