E-mail (povinné):

Pavel Kokeš-Kýčerský:
Pozdravy

Dielo digitalizoval(i) Silvia Harcsová, Martin Hlinka, Patrícia Šimonovičová, Michal Maga, Jana Pálková.  Zobraziť celú bibliografiu

Stiahnite si celé dielo: (html, rtf)

Páči sa Vám toto dielo? Hlasujte zaň, tak ako už hlasovalo 43 čitateľov

Hviezdoslavovi

Čo s rozpomienkou? Myseľ ľaká sa kročiť v alej smutných vŕb s rančekom sťaby u tuláka, čo rád by našiel teplý krb. Pricláňam zrak si i hodvábom tú moju biednu myseľ triem, kam ja to, sťa zbeh predo drakom, tou pľušťou, zimou putujem. Veď taký je ten obzor smutný, len samý plač a clivý zun mi v dušu padá z mojej lutny, keď rukou siahnem do jej strún. Však pomôžem si na dnes snadno, ku čaši zlatej pritknem ret, sťa Veles kuknem vrankou na dno a hneď objímam celý svet. Ach, bola dobroť vo kalichu, kdes’ na dne v duši sladlo až, vzbúrilo citom myseľ tichú… to Eža ženil Eliáš. Ó, pevče drahý, srdce zlaté, ja dúškom tým sa spil sa až, sťa škovránok v jar nad úvrate tak tiahlo ma to vo Tvoj kráž.
Pavel Kokeš-Kýčerský

— básnik orientujúci sa na prírodné a vidiecke motívy Viac o autorovi.Nové knihy, novinky z literatúry - posielame priamo do Vašej mailovej schránky. Maximálne tri e-maily týždenne.Copyright © 2006-2009 Petit Press, a.s. Všetky práva vyhradené. Zlatý fond je projektom denníka SME.
Web design by abaffy design © 2007

Autorské práva k literárnym dielam   

Ďalšie weby skupiny: Prihlásenie do Post.sk Új Szó Slovak Spectator
Vydavateľstvo Inzercia Osobné údaje Návštevnosť webu Predajnosť tlače Petit Academy SME v škole
© Copyright 1997-2018 Petit Press, a.s.