E-mail (povinné):

Pavel Kokeš-Kýčerský:
Pozdravy

Dielo digitalizoval(i) Silvia Harcsová, Martin Hlinka, Patrícia Šimonovičová, Michal Maga, Jana Pálková.  Zobraziť celú bibliografiu

Stiahnite si celé dielo: (html, rtf)

Páči sa Vám toto dielo? Hlasujte zaň, tak ako už hlasovalo 43 čitateľov

Tak k tomu „zbohom“

(Ohlas na Hviezdoslavovu báseň: Zbohom)

Tak k tomu „zbohom“ spechám rád sťa včielka vonnú na úvrať a dúškom pijem sladký mok jak šuhaj, čo stál pod oblok ku milej deve v sladkom chvení a celuje ju roztúžený — — — Bo sotva veru v ranný svit keď má slnko zobudiť po celovaní, smiechu mnohom dajú si také nežné „zbohom“, jak on dal svojej Babej Hore papiera bielom na priestore. Hej, kto vyzdobí piesňou stan kto tak poorie ten náš lán aby tú dĺž i šírku mal — keď spadnul jaseň na metál. Či skvitne pieseň pod prielohom keď on posledné zvolá: „zbohom“. Však preč myšlienky pustý tlach, len dobrým ľuďom na postrach ja na jeho smrť neverím kým piesňou bude zvučať rým.
Pavel Kokeš-Kýčerský

— básnik orientujúci sa na prírodné a vidiecke motívy Viac o autorovi.Nové knihy, novinky z literatúry - posielame priamo do Vašej mailovej schránky. Maximálne tri e-maily týždenne.Copyright © 2006-2009 Petit Press, a.s. Všetky práva vyhradené. Zlatý fond je projektom denníka SME.
Web design by abaffy design © 2007

Autorské práva k literárnym dielam   

Ďalšie weby skupiny: Prihlásenie do Post.sk Új Szó Slovak Spectator
Vydavateľstvo Inzercia Osobné údaje Návštevnosť webu Predajnosť tlače Petit Academy SME v škole
© Copyright 1997-2018 Petit Press, a.s.