E-mail (povinné):

Pavel Kokeš-Kýčerský:
Pozdravy

Dielo digitalizoval(i) Silvia Harcsová, Martin Hlinka, Patrícia Šimonovičová, Michal Maga, Jana Pálková.  Zobraziť celú bibliografiu

Stiahnite si celé dielo: (html, rtf)

Páči sa Vám toto dielo? Hlasujte zaň, tak ako už hlasovalo 43 čitateľov

Timrave

Vás spomína si — milostivá, váš známy a či neznámy, tak splna srdca vytešený, a nielen verša slovami. Veď stretol som sa často s vami, no pamäť slabne, neviem s kým ste šli vše… drusa môj bol tam aj a Ďurko Škríbeľ „halotkím“. „Na jednom dvore“ boli, tak mi to totka riekli Likoviech, čo ich to kedys’ Honzo pýtal — pánboh im odpusť jejich hriech. Na svadbe, hej, ja bol som s vami, pod oknom bár len, ako hosť, s vašimi ľuďmi hovor spriadal a cenil vašu „Skúsenosť“. Žiaľ, diaľka temná medzi nami, mne neľzä tknúť sa vašich rúk, no v duchu zrúc vás, hbito dvíham pravicu svoju na klobúk; je velúrový — obnosený, môj mecén mi ho ráčil dať. Nuž „Bez hrdosti“, vždy pokorný vás pozdravujem nastokrát.
Pavel Kokeš-Kýčerský

— básnik orientujúci sa na prírodné a vidiecke motívy Viac o autorovi.Nové knihy, novinky z literatúry - posielame priamo do Vašej mailovej schránky. Maximálne tri e-maily týždenne.Copyright © 2006-2009 Petit Press, a.s. Všetky práva vyhradené. Zlatý fond je projektom denníka SME.
Web design by abaffy design © 2007

Autorské práva k literárnym dielam   

Ďalšie weby skupiny: Prihlásenie do Post.sk Új Szó Slovak Spectator
Vydavateľstvo Inzercia Osobné údaje Návštevnosť webu Predajnosť tlače Petit Academy SME v škole
© Copyright 1997-2018 Petit Press, a.s.