Zlatý fond > Diela > Zábavné večery II


E-mail (povinné):

Stiahnite si Zábavné večery II ako e-knihu

iPadiTunes E-knihaMartinus

Ľudovít V. Rizner:
Zábavné večery II

Dielo digitalizoval(i) Viera Studeničová, Marián André, Andrea Jánošíková, Monika Kralovičová.  Zobraziť celú bibliografiu

Stiahnite si celé dielo: (html, rtf)

Páči sa Vám toto dielo? Hlasujte zaň, tak ako už hlasovalo 19 čitateľov

Zlaté veršíky

1. Boh je moje potešenie, nad Neho nič pre mňa nenie. 2. Bohu chcem vždy verne slúžiť, po márnosťach nechcem túžiť. 3. Mám-li Boha za priateľa, nebojím sa nepriateľa. 4. V láske Božej dotial stojím, dokial len sa hriechu bojím. 5. S Bohom spojuje ma páska, viera, nádeja a láska. 6. Kto sa hriechom neba zbaví, peniazmi sa neoslávi. 7. Láska k Bohu potešuje, v kríži slasťou naplňuje. 8. Najlepší vždy býva výklad, cnostných ľudí dobrý príklad. 9. Blížneho kto zarmucuje, o nebe sa pripravuje. 10. Od Boha sa odvracuje, kto sa k svetu nakloňuje. 11. Po zlých cestách kto rád chodí, najviac len sám sebe škodí. 12. Viac než slovo, dobrý skutok zapudzuje iných smútok. 13. Kto rád sám vždy vraví mnoho, nebude mať chvály z toho. 14. Práca rýchla ale špatná, nebýva vždy mnoho platná. 15. Nespasia ťa role, domy, máš-li hriechy na svedomí. 16. Ku smrti sa dobre strojíš, keď len hriechu vždy sa bojíš. 17. V dobrom len ten pevne stojí, kto sa Boha hnevať bojí. 18. Všetko, čo mi podáva svet, pomine, jak para a kvet. 19. Chceš-li zostať v nevinnosti, varuj sa zlej společnosti. 20. Čím viac sa kto pokoruje, tým viac ho Boh povyšuje. 21. Darmo hriešnik tu sa skrýva, keď sa Pán Boh naňho díva. 22. Maličkých kto pohoršuje, o nebe sa pripravuje. 23. Sám kto rád sa honosieva, mnoho v hlave nenosieva. 24. Bohu, ľudom býva milý: cnostný, mravný, ušľachtilý. 25. Najväčší trest zasluhuje, Kto sám hriech svoj vychvaluje. 26. So zlými kto rád sa vodí, cestou k peklu s nimi chodí.

Nové knihy, novinky z literatúry - posielame priamo do Vašej mailovej schránky. Maximálne tri e-maily týždenne.Copyright © 2006-2009 Petit Press, a.s. Všetky práva vyhradené. Zlatý fond je projektom denníka SME.
Web design by abaffy design © 2007

Autorské práva k literárnym dielam   

Ďalšie weby skupiny: Prihlásenie do Post.sk Új Szó Slovak Spectator
Vydavateľstvo Inzercia Osobné údaje Návštevnosť webu Predajnosť tlače Petit Academy SME v škole
© Copyright 1997-2018 Petit Press, a.s.