Zlatý fond > Diela > Z tichých i búrnych chvíľ


E-mail (povinné):

Martin Rázus:
Z tichých i búrnych chvíľ

Dielo digitalizoval(i) Bohumil Kosa, Viera Studeničová, Eva Lužáková, Erik Bartoš, Dušan Kroliak, Jana Jamrišková, Darina Kotlárová, Ľubica Gonová, Viera Marková.  Zobraziť celú bibliografiu

Stiahnite si celé dielo: (html, rtf)

Páči sa Vám toto dielo? Hlasujte zaň, tak ako už hlasovalo 26 čitateľov

Chcel by byť vašim…!

Ja nerád by spievať uprimný žalm môj v chráme, kde ozvenou zamre úboho výlev nepochopený — kde z úcty — tej k Slovu — z lavíc nik nepovstane a mimo mňa nikto nehorí túžbou po vykúpení! A mimo mňa nikto nevidí oltár, s neho sa privráva ku mne Spasiteľ biednych, nedokonalých, kde nikto sa netkne chleba mnou sväteného — a neprihne ku rtom upiacim veľkej očisty kalich. Tak rád by dal zvoniť na všetkých mojich zvonoch, by hlahol ich vniknul v chalupy nízke, v svetnice hrdé a volal vám — zvučiac po šírych rodných honoch, že treba je splynúť v piesni — tým, ktorí jedno sú v trude! Ó, keby ste slúchli! Chrám môj by žiarou zjasal — a kým by váš duch pil zo studne, z ktorej pre seba vážim, ja iste by v slzách evanjelium hlásal — a vy by ste vtedy poznali — čo chcem — a že som vašim!!
Martin Rázus

— básnik, prozaik, dramatik, publicista, politik — kritik pomerov 1. ČSR, kňaz Viac o autorovi.Nové knihy, novinky z literatúry - posielame priamo do Vašej mailovej schránky. Maximálne tri e-maily týždenne.Copyright © 2006-2009 Petit Press, a.s. Všetky práva vyhradené. Zlatý fond je projektom denníka SME.
Web design by abaffy design © 2007

Autorské práva k literárnym dielam   

Ďalšie weby skupiny: Prihlásenie do Post.sk Új Szó Slovak Spectator
Vydavateľstvo Inzercia Osobné údaje Návštevnosť webu Predajnosť tlače Petit Academy SME v škole
© Copyright 1997-2018 Petit Press, a.s.