Zlatý fond > Diela > Národnie spievanky 1 – Živly mladosti a lásky


E-mail (povinné):

Ján Kollár:
Národnie spievanky 1 – Živly mladosti a lásky

Dielo digitalizoval(i) Michal Garaj, Viera Studeničová, Silvia Harcsová, Andrea Kvasnicová, Ivana Hodošiová, Katarína Sedliaková, Katarína Maljarová.  Zobraziť celú bibliografiu

Stiahnite si celé dielo: (rtf, html)

Páči sa Vám toto dielo? Hlasujte zaň, tak ako už hlasovalo 122 čitateľov

Kostol, rúcho, ozdoby, dary, veniec, pero, kvety ako živly mladosti a lásky

Dla historika, mythologa, ethnologa, psychologa, filologa i grammatyka są pieśni ludu nito skarbnice, z których nieustanie czerpać može. Tu się znajdnją wvzmianki o zwierzętach, o drzewach i o ziołach, które w najodleglejszych czasach nabyły prawa wchodzić do poezyi narodowej. Wacław z Oleska.

(Pre historika, mytologa, etnologa, psychologa, filologa a gramatika sú ľudové piesne vskutku klenotnice, z ktorých neustále čerpať môže. Tu sa nájdu zmienky o zvieratách, o stromoch a o bylinách, ktoré v najdávnejších časoch nadobudly právo v národnej poézii. Wacław z Oleska.)
Ján Kollár

— slovenský básnik, zberateľ ľudovej slovesnosti, jazykovedec, estetik a historik, predstaviteľ slovenského preromantizmu Viac o autorovi.Nové knihy, novinky z literatúry - posielame priamo do Vašej mailovej schránky. Maximálne tri e-maily týždenne.Copyright © 2006-2009 Petit Press, a.s. Všetky práva vyhradené. Zlatý fond je projektom denníka SME.
Web design by abaffy design © 2007

Autorské práva k literárnym dielam   

Ďalšie weby skupiny: Prihlásenie do Post.sk Új Szó Slovak Spectator
Vydavateľstvo Inzercia Osobné údaje Návštevnosť webu Predajnosť tlače Petit Academy SME v škole
© Copyright 1997-2018 Petit Press, a.s.