E-mail (povinné):

Pavel Kokeš-Kýčerský:
Jarné piesne

Dielo digitalizoval(i) Peter Páleník, Martin Hlinka, Patrícia Šimonovičová, Michal Maga, Jana Pálková.  Zobraziť celú bibliografiu

Stiahnite si celé dielo: (rtf, html)

Páči sa Vám toto dielo? Hlasujte zaň, tak ako už hlasovalo 43 čitateľov

Láska

Láska sa rodí, nevieš jak, len vzlietne naraz ako vták, čo hľadá miesto, kam si sadne, a naraz sa ti v srdce vkradne. Je vták to silou orol smelý a letom holub preumelý, hrdlom je slávik, leskom blyska, na konár srdca sadne znízka, strasie ho jak steblo z rosy a ty už putuj — do Kanosy! — A nejeden to v smútku kráčal, slzami duše cestu máčal, zliezol prekážok strmé vrchy — nádej ho viedla pod pazuchy. Však darmo túžbu v srdci nosil, v chrám si on prístup nevyprosil — lásky svätyni pod sklepenie ani nedostal rozhrešenie. Po rokoch potom je mu ľúto, keď spomnie niekdy na púť túto, akúsi priepasť vidí v duši, čosi ho trápi, srdce kruší, a v oko suché vtisne rosu — v rozpomínaní na Kanosu.
Pavel Kokeš-Kýčerský

— básnik orientujúci sa na prírodné a vidiecke motívy Viac o autorovi.Nové knihy, novinky z literatúry - posielame priamo do Vašej mailovej schránky. Maximálne tri e-maily týždenne.Copyright © 2006-2009 Petit Press, a.s. Všetky práva vyhradené. Zlatý fond je projektom denníka SME.
Web design by abaffy design © 2007

Autorské práva k literárnym dielam   

Ďalšie weby skupiny: Prihlásenie do Post.sk Új Szó Slovak Spectator
Vydavateľstvo Inzercia Osobné údaje Návštevnosť webu Predajnosť tlače Petit Academy SME v škole
© Copyright 1997-2018 Petit Press, a.s.