E-mail (povinné):

Pavel Kokeš-Kýčerský:
Jarné piesne

Dielo digitalizoval(i) Peter Páleník, Martin Hlinka, Patrícia Šimonovičová, Michal Maga, Jana Pálková.  Zobraziť celú bibliografiu

Stiahnite si celé dielo: (rtf, html)

Páči sa Vám toto dielo? Hlasujte zaň, tak ako už hlasovalo 43 čitateľov

Tak temno čosi v srdci bolí…

Tak temno čosi v srdci bolí a hlava biedna v dlane klesá, či ona v lásku moju zvolí, či na mňa kedy usmeje sa. Či kedy blysnú hviezdy jasné z jej očiek ma mňa? Sotvy veru. Tie moje duše túžby strastné to chladné srdce nepreberú. Ba znivočí ma — srdcom tvrdým, hej, milá, koľkej lásky lkanie prebehlo cezeň prúdom rudým. Ty o tom nemáš ani zdanie. Nemáš, nuž škoda, večná škoda, že srdcia naše rôzno bijú a že nezvedie lásky zhoda nás, lístky mieru neprikryjú. Nuž zbohom… a ja v temné časy, však tebe prajem pekné chvíle, bár mne svetielko zastrela si a sebou vzala všetko milé. Ach, u mňa len noc a bôľ a ston poostal — súdruh celým žitím, ja viacej nikdy radosti tón k poteche duše nezachytím. Však dosť už spevu, v polnoc zvučí hlas zvonu temný v strastnom chvení, nech sen zas trochu — srdce zmučí borby bôľ, čo sa nepremení.
Pavel Kokeš-Kýčerský

— básnik orientujúci sa na prírodné a vidiecke motívy Viac o autorovi.Nové knihy, novinky z literatúry - posielame priamo do Vašej mailovej schránky. Maximálne tri e-maily týždenne.Copyright © 2006-2009 Petit Press, a.s. Všetky práva vyhradené. Zlatý fond je projektom denníka SME.
Web design by abaffy design © 2007

Autorské práva k literárnym dielam   

Ďalšie weby skupiny: Prihlásenie do Post.sk Új Szó Slovak Spectator
Vydavateľstvo Inzercia Osobné údaje Návštevnosť webu Predajnosť tlače Petit Academy SME v škole
© Copyright 1997-2018 Petit Press, a.s.