E-mail (povinné):

Pavel Kokeš-Kýčerský:
Jarné piesne

Dielo digitalizoval(i) Peter Páleník, Martin Hlinka, Patrícia Šimonovičová, Michal Maga, Jana Pálková.  Zobraziť celú bibliografiu

Stiahnite si celé dielo: (rtf, html)

Páči sa Vám toto dielo? Hlasujte zaň, tak ako už hlasovalo 43 čitateľov

Pod Milkov obraz

Sotva postihnem napísať pod Milkov obraz malú stať, z tých upomienok mladých liet, keď ešte kvitol lásky kvet. Pamätám — mesiac zamlžený, ja čakal dievča roztúžený. Ako hviezdičky ligotanie bolo to naše milovanie. Tak čisté ako ten jej lesk, a predsa v duši koľký stesk mi ostal — súdruh v mojom žití — to žiadne pero nezachytí, to žiadne slovo nevysloví, čo mal by rieknuť Amorovi. Nuž škoda písať haky-baky, to nezmysel len všelijaký. Veď ešte i dnes mesiac bledý práve ak svieti, ako vtedy, i hviezdy vidno ligot smavý — len toho niet, čo hrob vzal tmavý, len — darmo kráčam v mysli späť, tej lásky v srdci dávno niet.
Pavel Kokeš-Kýčerský

— básnik orientujúci sa na prírodné a vidiecke motívy Viac o autorovi.Nové knihy, novinky z literatúry - posielame priamo do Vašej mailovej schránky. Maximálne tri e-maily týždenne.Copyright © 2006-2009 Petit Press, a.s. Všetky práva vyhradené. Zlatý fond je projektom denníka SME.
Web design by abaffy design © 2007

Autorské práva k literárnym dielam   

Ďalšie weby skupiny: Prihlásenie do Post.sk Új Szó Slovak Spectator
Vydavateľstvo Inzercia Osobné údaje Návštevnosť webu Predajnosť tlače Petit Academy SME v škole
© Copyright 1997-2018 Petit Press, a.s.