E-mail (povinné):

Pavel Kokeš-Kýčerský:
Jarné piesne

Dielo digitalizoval(i) Peter Páleník, Martin Hlinka, Patrícia Šimonovičová, Michal Maga, Jana Pálková.  Zobraziť celú bibliografiu

Stiahnite si celé dielo: (rtf, html)

Páči sa Vám toto dielo? Hlasujte zaň, tak ako už hlasovalo 43 čitateľov

Čo tam, to tam

Čo tam, to tam… Ach, márne hľadím ku horám. Hľa, chumeľ sa tam kási belí, poslovia zimy doleteli, belostný, chladný sypú prach po skálí a po svrčinách. Čo tam, to tam… Už dávno túto nôtu hrám; jej tón sa teskný v srdce vkráda, že z krásy už len maškaráda sa mysľou mojou poneviera, tou mdlou peruťou netopiera. Čo tam, to tam… Hľa, ako darmo nariekam, cez slzy závoj hľadiac tesný na obraz dávno zašlej vesny, čo v hmlách sa mi šedých tratí — tá nikdy sa viac nenavráti. Čo tam, to tam… a predsa ešte spomínam, čo zmietla žitia povíchrica, tú kytku z ruží, ten peľ líca, lesk očiek modrých, tmavý vlas — ej, časy šťastia, škoda vás!
Pavel Kokeš-Kýčerský

— básnik orientujúci sa na prírodné a vidiecke motívy Viac o autorovi.Nové knihy, novinky z literatúry - posielame priamo do Vašej mailovej schránky. Maximálne tri e-maily týždenne.Copyright © 2006-2009 Petit Press, a.s. Všetky práva vyhradené. Zlatý fond je projektom denníka SME.
Web design by abaffy design © 2007

Autorské práva k literárnym dielam   

Ďalšie weby skupiny: Prihlásenie do Post.sk Új Szó Slovak Spectator
Vydavateľstvo Inzercia Osobné údaje Návštevnosť webu Predajnosť tlače Petit Academy SME v škole
© Copyright 1997-2018 Petit Press, a.s.