E-mail (povinné):

Pavel Kokeš-Kýčerský:
Jarné piesne

Dielo digitalizoval(i) Peter Páleník, Martin Hlinka, Patrícia Šimonovičová, Michal Maga, Jana Pálková.  Zobraziť celú bibliografiu

Stiahnite si celé dielo: (rtf, html)

Páči sa Vám toto dielo? Hlasujte zaň, tak ako už hlasovalo 43 čitateľov

Toľko žiaľu

Toľko žiaľu som už vložil v totie verše — sa mi zdalo — že ho v srdci ni do jednej malej piesne neostalo. Aj citu tiež, nech to niekto znesie, zviaže v kytku jednu: mnohé očká šťastím blysnú, mnohé líčka žiaľom zblednú. Tak som dumal, žiaľ sa minul i cit, zbudli iba slová, ozdôbka to tamtých leda zlatá lebo koralová. Nuž bez žiaľu i bez citu — sťa zorami večernými — na chvílenku, pred zhasnutím, pobavím sa ešte s nimi. Pobavím sa, so mnou ktosi zrozumie vo verši slovu, uškrnie sa, povie možno: „Hľa, ten človek spieva znovu.“ A mne zdá sa, že v tých slovách predsa ešte čosi zvučí z časov dávnych, keď som sníval mojej milej o náručí.

« predcházajúca kapitola    |    Pavel Kokeš-Kýčerský

— básnik orientujúci sa na prírodné a vidiecke motívy Viac o autorovi.Nové knihy, novinky z literatúry - posielame priamo do Vašej mailovej schránky. Maximálne tri e-maily týždenne.Copyright © 2006-2009 Petit Press, a.s. Všetky práva vyhradené. Zlatý fond je projektom denníka SME.
Web design by abaffy design © 2007

Autorské práva k literárnym dielam   

Ďalšie weby skupiny: Prihlásenie do Post.sk Új Szó Slovak Spectator
Vydavateľstvo Inzercia Osobné údaje Návštevnosť webu Predajnosť tlače Petit Academy SME v škole
© Copyright 1997-2018 Petit Press, a.s.