E-mail (povinné):

Pavel Kokeš-Kýčerský:
Jarné piesne

Dielo digitalizoval(i) Peter Páleník, Martin Hlinka, Patrícia Šimonovičová, Michal Maga, Jana Pálková.  Zobraziť celú bibliografiu

Stiahnite si celé dielo: (rtf, html)

Páči sa Vám toto dielo? Hlasujte zaň, tak ako už hlasovalo 43 čitateľov

Bez nadpisu

Keď spomienok padne päsť môjho srdca na bolesť: ulomím si pre potechu z drobných piesní ratolesť. Kto vysadil z piesní sad, toho by som objal rád, niet ho viacej, ale za ním neprestanem banovať. Sadilo ho dvoje rúk a zalieval spevu zvuk na tých vrchoch, kde sme seno zhrabávali z našich lúk. * Ošumelo lístie stromov, kalná voda hučí v splave, darmo dlane spočinutia podávajú mojej hlave. Tak tou horou čosi stene, jakby sa bol zmárnil ktosi; to ten víchor pustou horou iste jeho nárek nosí. Možno však i že to z lesa v skonávaní jeleň kvíli, alebo len nariekajú nad piesenkou biele víly. Akokoľvek… neveselý slúcham oné divné zvuky a k poteche spomínam si mojej milej — biele ruky.
Pavel Kokeš-Kýčerský

— básnik orientujúci sa na prírodné a vidiecke motívy Viac o autorovi.Nové knihy, novinky z literatúry - posielame priamo do Vašej mailovej schránky. Maximálne tri e-maily týždenne.Copyright © 2006-2009 Petit Press, a.s. Všetky práva vyhradené. Zlatý fond je projektom denníka SME.
Web design by abaffy design © 2007

Autorské práva k literárnym dielam   

Ďalšie weby skupiny: Prihlásenie do Post.sk Új Szó Slovak Spectator
Vydavateľstvo Inzercia Osobné údaje Návštevnosť webu Predajnosť tlače Petit Academy SME v škole
© Copyright 1997-2018 Petit Press, a.s.