Zlatý fond > Diela > Výber z básní nepojatých do zbierok, napísaných po prevrate


E-mail (povinné):

Vladimír Roy:
Výber z básní nepojatých do zbierok, napísaných po prevrate

Dielo digitalizoval(i) Bohumil Kosa, Viera Studeničová, Lucia Muráriková, Katarína Tínesová, Mária Hulvejová, Martin Hlinka, Patrícia Šimonovičová.  Zobraziť celú bibliografiu

Stiahnite si celé dielo: (html, rtf)

Páči sa Vám toto dielo? Hlasujte zaň, tak ako už hlasovalo 106 čitateľov

***

Niekedy moja duša zatúla sa[11] pod klenbou hviezdnych nebies, kde toľko svetiel jasá, i v panenské zas šumné lesy nakukne zvedavo v nesmiernych diaľkach kdesi, a potom opojená diaľkou, výšavou, borinou vonnou, neba krásavou do víru vpadne skabonených dní, nazrie do začmudených kaviarní, kde na rtoch karmín, v líci púder biely a v dušiach iba lacných frází cveng… — — — — — — — — — I odnáša si duša moja do svojho úľa, pretože rada sa po svete túla, kus utrpenia, rozladenia, smútku, sťaby za iným netúžila vskutku, hoc to i pravda nie je…[11] Náčrt básne bez nadpisu, napísaný na druhej strane listu s básňou V podvečer, pri ktorej je dátum 27. IX. 1932. (Iný rukopis básne V podvečer, totožný s jej prvým textom, sa nachádza v rukopise zbierky ZP.)

Nové knihy, novinky z literatúry - posielame priamo do Vašej mailovej schránky. Maximálne tri e-maily týždenne.Copyright © 2006-2009 Petit Press, a.s. Všetky práva vyhradené. Zlatý fond je projektom denníka SME.
Web design by abaffy design © 2007

Autorské práva k literárnym dielam   

Ďalšie weby skupiny: Prihlásenie do Post.sk Új Szó Slovak Spectator
Vydavateľstvo Inzercia Osobné údaje Návštevnosť webu Predajnosť tlače Petit Academy SME v škole
© Copyright 1997-2018 Petit Press, a.s.