E-mail (povinné):

Ferko Urbánek:
Pánik

Dielo digitalizoval(i) Viera Studeničová, Zdenko Podobný, Erik Bartoš, Jakub Košuth, Katarína Tínesová.  Zobraziť celú bibliografiu

Stiahnite si celé dielo: (html, rtf)

Páči sa Vám toto dielo? Hlasujte zaň, tak ako už hlasovalo 42 čitateľov

Výstup 8.

Matúš sám.

MATÚŠ (za Brázdom pozerá): Vieš, ty môj milý fuj — fuj — fuj — fujtáš (smeje sa). Ha-ha-ha. Straší ma s kalendárom. Ja nedám ani na kalendár, ani na snár, lebo jedon väčší cigán ako druhý. Ja len na to dám, čo mám a čo vidím. Keď prší, viem, že je blato a keď slnko svieti, je pekne. Že vraj ma vyhodí? (Smeje sa.) Ha-ha-ha. Nuž vyhoď — a či ja dbám? Ako bude, tak bude, však len akosi bude, čert nás preto nepoberie. Mnoho bolo, minulo sa; málo bolo, vyžilo sa. Keď nebudem mať čo jesť, vypijem si a keď nebudem mať za čo piť, sborgujem si a som zasa pri spôsobe. Čo Pánbenko nepožehná, to Šlojmo požičia.
Ferko Urbánek

— dramatik, prozaik, básnik, autor vyše 50 divadelných hier s ľudovýchovným a národnobuditeľským poslaním, ktoré dodnes hrajú predovšetkým ochotnícke divadlá Viac o autorovi.Nové knihy, novinky z literatúry - posielame priamo do Vašej mailovej schránky. Maximálne tri e-maily týždenne.Copyright © 2006-2009 Petit Press, a.s. Všetky práva vyhradené. Zlatý fond je projektom denníka SME.
Web design by abaffy design © 2007

Autorské práva k literárnym dielam   

Ďalšie weby skupiny: Prihlásenie do Post.sk Új Szó Slovak Spectator
Vydavateľstvo Inzercia Osobné údaje Návštevnosť webu Predajnosť tlače Petit Academy SME v škole
© Copyright 1997-2018 Petit Press, a.s.