Zlatý fond > Diela > Dramatická literatúra. Doplnok


E-mail (povinné):

Ferko Urbánek:
Dramatická literatúra. Doplnok

Dielo digitalizoval(i) Michal Garaj, Viera Studeničová, Daniel Winter, Erik Bartoš, Lucia Muráriková.  Zobraziť celú bibliografiu

Stiahnite si celé dielo: (html, rtf)

Páči sa Vám toto dielo? Hlasujte zaň, tak ako už hlasovalo 34 čitateľov

Greža Ján: Odpustenie

Skoro satira v 1 dejstve. Urbánkove príležitostné scény a dramatizácie, sv. 14. Strán 20, cena 2.50 Ks.

Dekorácia: Útulne zariadená izba.

Osoby: On, Ona, Mariša, slúžka.

Rekvizity: telefón.

Dej: Čo všetko môže v rodine vzniknúť zo ženských klebiet a dohadov, ukázal Ján Greža v tejto ostrej konverzačnej jednoaktovke. On a Ona žijú v šťastnom manželstve, ale naraz akási pani inženierová povie Jej, že On bol kdesi v dome, kde býva pekná „platinová Joli“. To je predsa na ženské nervy mnoho a ten výstup doma, ktorý urobila Ona Jemu, bol strašný. Len keď po dlhom výsluchu, plači a kriku sa dostal k slovu a mohol dokázať, že v tom dome býva Jeho advokát, u ktorého bol, dovolila mu Ona, ktorá ho bezdôvodne upodozrieva, prosiť o „odpustenie“ a ešte s vierou Tomáša mu odpustila, rozkážuc slúžke Mariši, aby nabalené kufry zasa odpratala.
Ferko Urbánek

— dramatik, prozaik, básnik, autor vyše 50 divadelných hier s ľudovýchovným a národnobuditeľským poslaním, ktoré dodnes hrajú predovšetkým ochotnícke divadlá Viac o autorovi.Nové knihy, novinky z literatúry - posielame priamo do Vašej mailovej schránky. Maximálne tri e-maily týždenne.Copyright © 2006-2009 Petit Press, a.s. Všetky práva vyhradené. Zlatý fond je projektom denníka SME.
Web design by abaffy design © 2007

Autorské práva k literárnym dielam   

Ďalšie weby skupiny: Prihlásenie do Post.sk Új Szó Slovak Spectator
Vydavateľstvo Inzercia Osobné údaje Návštevnosť webu Predajnosť tlače Petit Academy SME v škole
© Copyright 1997-2018 Petit Press, a.s.