Zlatý fond > Diela > Už sú všetci v jednom vreci


E-mail (povinné):

Ferko Urbánek:
Už sú všetci v jednom vreci

Dielo digitalizoval(i) Michal Garaj, Viera Studeničová, Michal Belička, Zdenko Podobný, Erik Bartoš, Katarína Tínesová.  Zobraziť celú bibliografiu

Stiahnite si celé dielo: (html, rtf)

Páči sa Vám toto dielo? Hlasujte zaň, tak ako už hlasovalo 49 čitateľov

Výstup 15.

Ignác sám.

IGNÁC (pozerá von oblokom): Toto mi je samému čudné, lebo nechápem, ako sa ten už mohol z Ameriky vrátiť? Toto, ama čert vzal, nejde s kostolným riadom. (Rozmýšľa.) A čo, keby to bol len jeho duch? (Žehná sa.) On mohol na mori zahynúť a poneváč slečne prisahal, že ju za ženu pojme, a zrazu odišiel bez rozlúčenia, nuž jeho duch nemá iste pokoja. On musí chodiť po smrti. (Bojazlive sa obzerá.) Brrr… (Striasa sa.) Ja som síce starý vyslúžený vojak a nebojím sa ničoho, ale pred duchmi mám hrozný strach. Hm! Nemáme ani kúsok trojkráľovej kriedy v dome. (Počuť klopať.) Ktosi klope. No, len guráž, Nácko! (Cúva až ku zadnej kulisni, skryjúc sa za ňu, kričí): Voľno!
Ferko Urbánek

— dramatik, prozaik, básnik, autor vyše 50 divadelných hier s ľudovýchovným a národnobuditeľským poslaním, ktoré dodnes hrajú predovšetkým ochotnícke divadlá Viac o autorovi.Nové knihy, novinky z literatúry - posielame priamo do Vašej mailovej schránky. Maximálne tri e-maily týždenne.Copyright © 2006-2009 Petit Press, a.s. Všetky práva vyhradené. Zlatý fond je projektom denníka SME.
Web design by abaffy design © 2007

Autorské práva k literárnym dielam   

Ďalšie weby skupiny: Prihlásenie do Post.sk Új Szó Slovak Spectator
Vydavateľstvo Inzercia Osobné údaje Návštevnosť webu Predajnosť tlače Petit Academy SME v škole
© Copyright 1997-2018 Petit Press, a.s.