Zlatý fond > Diela > Už sú všetci v jednom vreci


E-mail (povinné):

Ferko Urbánek:
Už sú všetci v jednom vreci

Dielo digitalizoval(i) Michal Garaj, Viera Studeničová, Michal Belička, Zdenko Podobný, Erik Bartoš, Katarína Tínesová.  Zobraziť celú bibliografiu

Stiahnite si celé dielo: (html, rtf)

Páči sa Vám toto dielo? Hlasujte zaň, tak ako už hlasovalo 49 čitateľov

Výstup 24.

Predošlí sami.

IGNÁC (vo dverách za Klobúčkovou robí komické poklony): Sluha ponížený, slečna Širáčková a či Klobúčková, — bolo mi zvláštnym potešením. (Rozosmeje sa.) Ha-ha-ha! To sa mi podarilo, ani sliepke vajce. (Odloží župan, čiapku, okuliare.) Už sme zasa svoji! (Ide k stolu, nadvihne pokrovec s tej strany, kde je Opatrný.) Prosím, nech sa páči, už je nebo jasné a povetrie čisté, úpis na sto kusov rozdriapaný — ona preč, a tak sľúbená pintovka dovoláva sa svojho práva. (Ide na druhý bok stola a volá, nadvihnúc prikrývku.) Mladý pane, či nespíte? Nech sa páči, tu je príhodná chvíľa.

OPATRNÝ, UMNÝ (vyliezajú nesmelo zpopod stola).

IGNÁC (odchádza s komickou poklonou): Ponížene, pekne sa porúčam a prajem veselú zábavu! (Odíde.)
Ferko Urbánek

— dramatik, prozaik, básnik, autor vyše 50 divadelných hier s ľudovýchovným a národnobuditeľským poslaním, ktoré dodnes hrajú predovšetkým ochotnícke divadlá Viac o autorovi.Nové knihy, novinky z literatúry - posielame priamo do Vašej mailovej schránky. Maximálne tri e-maily týždenne.Copyright © 2006-2009 Petit Press, a.s. Všetky práva vyhradené. Zlatý fond je projektom denníka SME.
Web design by abaffy design © 2007

Autorské práva k literárnym dielam   

Ďalšie weby skupiny: Prihlásenie do Post.sk Új Szó Slovak Spectator
Vydavateľstvo Inzercia Osobné údaje Návštevnosť webu Predajnosť tlače Petit Academy SME v škole
© Copyright 1997-2018 Petit Press, a.s.