E-mail (povinné):

Jozef Gregor Tajovský:
Sľuby

Dielo digitalizoval(i) Michal Garaj, Katarína Janechová, Nina Dvorská, Daniela Kubíková, Michaela Dofková, Simona Reseková, Andrea Kvasnicová, Daniel Winter, Christián Terkanič.  Zobraziť celú bibliografiu

Stiahnite si celé dielo: (rtf, html)

Páči sa Vám toto dielo? Hlasujte zaň, tak ako už hlasovalo 135 čitateľov

Výstup 8.

Miško sám.

MIŠKO (vstane od stola): Ahm, hanbí. Ba vás sa bojí, keď ani len počuť nechcete o niečom takom, a mne sa tiež voľajako jazyk zalamuje. Ale je to aj opovážlivosť, tak mne nič, tebe nič s takým dačím vyrukovať. — No a už musím, keď som sa raz na to pribral. Mne nedá len tak odísť. Ja by sa vrátiť musel. — Ale nie, nebudem už obiehať ako mačka okolo kaše. Veď ma len hádam nevyhodia. — Ten Ďuro, ten by mi už bol skoro začal. Ej, škoda, že som už nedopovedal. (Počuť spev.)

Ešte sa raz obzrieť mám
k tým tajovským záhradám,
mám tam jedno potešenie,
akože ho zanahám?

MIŠKO (ďalej): Aha, Anička si už spieva. (Počúva, obzerá sa.) Nože, čo tá povie, keď mňa tu nevidí. — Lebo veď zase aj tak je: ja sa budem pre ňu biť, a ona trafí povedať, akže ju mati na tvrdô vezme, že ona sa iba špásovala, no čo ja už potom? Tu zhorím od hanby. — Počkaj, už viem čo… (Vezme klobúk, palicu a schová sa za kasničku.) A, už ide.
Jozef Gregor Tajovský

— slovenský prozaik, dramatik a básnik Viac o autorovi.Nové knihy, novinky z literatúry - posielame priamo do Vašej mailovej schránky. Maximálne tri e-maily týždenne.Copyright © 2006-2009 Petit Press, a.s. Všetky práva vyhradené. Zlatý fond je projektom denníka SME.
Web design by abaffy design © 2007

Autorské práva k literárnym dielam   

Ďalšie weby skupiny: Prihlásenie do Post.sk Új Szó Slovak Spectator
Vydavateľstvo Inzercia Osobné údaje Návštevnosť webu Predajnosť tlače Petit Academy SME v škole
© Copyright 1997-2018 Petit Press, a.s.