E-mail (povinné):

Stiahnite si Básne a piesne ako e-knihu

iPadiTunes E-knihaMartinus

Karol Alexander Modrányi:
Piesne

Dielo digitalizoval(i) Viera Studeničová, Nina Dvorská, Lucia Muráriková, Katarína Tínesová, Martin Hlinka.  Zobraziť celú bibliografiu

Stiahnite si celé dielo: (html, rtf)

Páči sa Vám toto dielo? Hlasujte zaň, tak ako už hlasovalo 28 čitateľov

Pieseň

[114]

Chladná je tá zem zmrznutá, lež príroda predsa žije, no bárs moja tvár lahodná, srdce moje tebe bije. Pod sňahom bielym, čistučkým mnohých je životov zárod, tak pod chladnou mojou tvárou milosti je celý národ. Lúčili sme sa tak razom, že sa nám to chytro zdalo, a teraz ešte medzi nás dejstvo tvrdej zimy stalo. Všetko má bohov, aj zima, no a láska, to dar Boží. Šťastní my — svoje výtvory božstvo do hrobu nevloží. A hoc chladná zem zmrznutá, v nej príroda predsa žije, no bárs moja tvár lahodná, srdce moje tebe bije. Lahodnosť tá jak sňah ujde — ale hoc aj sňah tu padá, moje srdce tebe žije, neláska sa doň nevkráda. (V Prešporku 22. mrazňa 1847)[114] Pesňe.
Karol Alexander Modrányi

— redaktor študentského Národného zábavníka, autor veršovaných prác i prózy Viac o autorovi.Nové knihy, novinky z literatúry - posielame priamo do Vašej mailovej schránky. Maximálne tri e-maily týždenne.Copyright © 2006-2009 Petit Press, a.s. Všetky práva vyhradené. Zlatý fond je projektom denníka SME.
Web design by abaffy design © 2007

Autorské práva k literárnym dielam   

Ďalšie weby skupiny: Prihlásenie do Post.sk Új Szó Slovak Spectator
Vydavateľstvo Inzercia Osobné údaje Návštevnosť webu Predajnosť tlače Petit Academy SME v škole
© Copyright 1997-2018 Petit Press, a.s.