E-mail (povinné):

Stiahnite si Básne a piesne ako e-knihu

iPadiTunes E-knihaMartinus

Karol Alexander Modrányi:
Piesne

Dielo digitalizoval(i) Viera Studeničová, Nina Dvorská, Lucia Muráriková, Katarína Tínesová, Martin Hlinka.  Zobraziť celú bibliografiu

Stiahnite si celé dielo: (html, rtf)

Páči sa Vám toto dielo? Hlasujte zaň, tak ako už hlasovalo 28 čitateľov

Sokol

[121]

Dobre sokolovi, keď uletí z klietky, uletí z väzenia, lež nie z každej pletky. Po dúbravách lieta, sem-tam na konáre, sem-tam po slobode v pervom[122] peknom jare. V hájiku je studňa s drobným bielym pieskom, so studenou vodou, to tichým holúskom. Sem letí holúbok v sparnom preňho čase, tu si pohrkúta a tu sa popase. A sokol slobodný tiež sem doletoval, prečo že ta ide, nik sa nespytoval. Nik mu nedal kriela, nik mu nezabráni, odtiaľ ho nevymkne, ten dom nemá brány. Klietka maľovaná sokola pustila, holubica biela sokola lapila. A sokol, vták plavý, pri tej Dobrej Vode sedal ulapený, hoc je na slobode! A mne sa tak stalo: N ma pustila, R moje srdce so svojím lapila. Tá prvá len ruky ľahko priputnala a druhá srdiečko so srdcom zmieňala. (V Bratislave dňa 3. brezňa 1848)[121] Pesňe.

[122] pervý — prvý
Karol Alexander Modrányi

— redaktor študentského Národného zábavníka, autor veršovaných prác i prózy Viac o autorovi.Nové knihy, novinky z literatúry - posielame priamo do Vašej mailovej schránky. Maximálne tri e-maily týždenne.Copyright © 2006-2009 Petit Press, a.s. Všetky práva vyhradené. Zlatý fond je projektom denníka SME.
Web design by abaffy design © 2007

Autorské práva k literárnym dielam   

Ďalšie weby skupiny: Prihlásenie do Post.sk Új Szó Slovak Spectator
Vydavateľstvo Inzercia Osobné údaje Návštevnosť webu Predajnosť tlače Petit Academy SME v škole
© Copyright 1997-2018 Petit Press, a.s.