E-mail (povinné):

Stiahnite si Básne a piesne ako e-knihu

iPadiTunes E-knihaMartinus

Karol Alexander Modrányi:
Piesne

Dielo digitalizoval(i) Viera Studeničová, Nina Dvorská, Lucia Muráriková, Katarína Tínesová, Martin Hlinka.  Zobraziť celú bibliografiu

Stiahnite si celé dielo: (html, rtf)

Páči sa Vám toto dielo? Hlasujte zaň, tak ako už hlasovalo 28 čitateľov

Na nový rok

[115]

Čo zaspievať na tento rok nový, kde sa mi všetko tak razom mení? Nedám prešlosti veniec palmový, len zaspievam: rok starý viac neni! Dokonaný rok slovenskej biedy, ale nedokonaná je ona. Nuž, kedy že túto Boh preriedi, ba či bude jej chvíľa pokonná! Kristus na kríži bol umučený — duch sa vymôže obeťou tela. Oj, veď je národ môj utrápený, katujú ho tak jak Spasiteľa. Lež Kristus, Syn Boží, vstal, zvíťazil. Oj, počuj, národ môj drahý, počuj, keď chceš, by si reťaze rozväzil,[116] nuž človečenstvo miluj a miluj. Národ môj drahý, vyslanec Krista, slzami tvoje putá polievaj. Počuj, keď spievať budeš, dozaista spasí to teba — no spievaj, spievaj. (V Prešporku 1. ledňa (veľkého sečňa) 1848)[115] Pesňe.

[116] rozväzil — rozviazal
Karol Alexander Modrányi

— redaktor študentského Národného zábavníka, autor veršovaných prác i prózy Viac o autorovi.Nové knihy, novinky z literatúry - posielame priamo do Vašej mailovej schránky. Maximálne tri e-maily týždenne.Copyright © 2006-2009 Petit Press, a.s. Všetky práva vyhradené. Zlatý fond je projektom denníka SME.
Web design by abaffy design © 2007

Autorské práva k literárnym dielam   

Ďalšie weby skupiny: Prihlásenie do Post.sk Új Szó Slovak Spectator
Vydavateľstvo Inzercia Osobné údaje Návštevnosť webu Predajnosť tlače Petit Academy SME v škole
© Copyright 1997-2018 Petit Press, a.s.