E-mail (povinné):

Stiahnite si Básne a piesne ako e-knihu

iPadiTunes E-knihaMartinus

Karol Alexander Modrányi:
Piesne

Dielo digitalizoval(i) Viera Studeničová, Nina Dvorská, Lucia Muráriková, Katarína Tínesová, Martin Hlinka.  Zobraziť celú bibliografiu

Stiahnite si celé dielo: (html, rtf)

Páči sa Vám toto dielo? Hlasujte zaň, tak ako už hlasovalo 28 čitateľov

L. D.

[110]

Hej, dávno tomu, čo sme spolu boli, ale veď tie časy zase prídu. Hľa, teraz zima na slovenskom poli, lež z tých vrchov zimné sňahy zídu. Teraz vietor bije na to okienko, kde sme dakdy spolu sedávali. Čiže ti neklope tvoje srdienko? Hľa! Veď sme si nič nesľubovali! Ten vietor je moje pozdravenie — avšak hneď ti jak dieťa zaplače a hneď je mužské jeho povievanie. No tak, jak moja myseľ on skáče! My sme sa lúčili a vždy sme spolu, nemožno, by o tebe myslieť prestal, ja sa spálim, by som nový z popolu pre teba, milenka moja, povstal. Vždy som u teba — a ty mimovoľky jak bystrý vietor ku mne priletíš a jak ku kameňu letia vo hre kolky, ty ku mne, keď sviatok môj zasvätíš! (V Prešporku dňa 14. brezňa 1847)[110] Pesňe.
Karol Alexander Modrányi

— redaktor študentského Národného zábavníka, autor veršovaných prác i prózy Viac o autorovi.Nové knihy, novinky z literatúry - posielame priamo do Vašej mailovej schránky. Maximálne tri e-maily týždenne.Copyright © 2006-2009 Petit Press, a.s. Všetky práva vyhradené. Zlatý fond je projektom denníka SME.
Web design by abaffy design © 2007

Autorské práva k literárnym dielam   

Ďalšie weby skupiny: Prihlásenie do Post.sk Új Szó Slovak Spectator
Vydavateľstvo Inzercia Osobné údaje Návštevnosť webu Predajnosť tlače Petit Academy SME v škole
© Copyright 1997-2018 Petit Press, a.s.