E-mail (povinné):

Stiahnite si Básne a piesne ako e-knihu

iPadiTunes E-knihaMartinus

Karol Alexander Modrányi:
Piesne

Dielo digitalizoval(i) Viera Studeničová, Nina Dvorská, Lucia Muráriková, Katarína Tínesová, Martin Hlinka.  Zobraziť celú bibliografiu

Stiahnite si celé dielo: (html, rtf)

Páči sa Vám toto dielo? Hlasujte zaň, tak ako už hlasovalo 28 čitateľov

Pieseň

[98]

Pri Dunaji v tom hájiku kukulienka kukala, tam za horou za ďalekou moja milá plakala. Neplač milá, duša moja, krásu tvári pokalíš a veď tvojím plačom horkým náš osud nenapravíš! Trpké chvíle za milencom, tie časy rozlúčenia — ale za to sladšie bude, moja, naše zídenia. Prvý raz sa uvidíme, keď ti ruže rozkvitnú, potom, milá, duša moja, lásky našej dni svitnú. Druhý raz sa mi stretneme, keď už lísťä opadne, ale za to láska naša neuvadlá, nezvädne! Napokon sa uvidíme pri tom svätom oltári — nože, milá, v tvojej tvári radosť večná nak žiari! (V Prešporku v mesiaci listopad 1847)[98] Pesňe.
Karol Alexander Modrányi

— redaktor študentského Národného zábavníka, autor veršovaných prác i prózy Viac o autorovi.Nové knihy, novinky z literatúry - posielame priamo do Vašej mailovej schránky. Maximálne tri e-maily týždenne.Copyright © 2006-2009 Petit Press, a.s. Všetky práva vyhradené. Zlatý fond je projektom denníka SME.
Web design by abaffy design © 2007

Autorské práva k literárnym dielam   

Ďalšie weby skupiny: Prihlásenie do Post.sk Új Szó Slovak Spectator
Vydavateľstvo Inzercia Osobné údaje Návštevnosť webu Predajnosť tlače Petit Academy SME v škole
© Copyright 1997-2018 Petit Press, a.s.