Zlatý fond > Diela > Spevy Sama Chalúpky


E-mail (povinné):

Samo Chalupka:
Spevy Sama Chalúpky

Dielo digitalizoval(i) Bohumil Kosa, Viera Studeničová, Slavomír Kancian, Katarína Tínesová, Eva Kovárová.  Zobraziť celú bibliografiu

Stiahnite si celé dielo: (rtf, html)

Páči sa Vám toto dielo? Hlasujte zaň, tak ako už hlasovalo 457 čitateľov

Žiaľ

Chodí šuhaj po hájiku, Bielu hlávku k zemi kloní; A po jeho bľedom líku Jedna sluza druhú roní: Jajže, čo sæ to ľen ďeje, Že ten šuhaj sluzy ľeje? — Nad hájikom skala stojí, Na tej skale mladý dúbok; Na tom dúbku dvaja svojí, Holubička i holúbok: Holúbky od svojej mladi Mali sæ vždy verne radi. Čo nik ňevie, po sťebieľku Na hniezdo si nanosili, A v tom hniezďe si postieľku Svojim perím popravili: Manželskú to postieločku, Svoj’ náďeji kolisočku. Dobre tomu holúbkovi S holubičkou v jednom páre: Dobre bulo šuhajovi; Mal on dievča krásnej tváre: Aľe dievča už v hrobe je Preto šuhaj sluzy ľeje.
Samo Chalupka

— básnik, jeden z najvýznamnejších predstaviteľov slovenského romantizmu Viac o autorovi.Nové knihy, novinky z literatúry - posielame priamo do Vašej mailovej schránky. Maximálne tri e-maily týždenne.Copyright © 2006-2009 Petit Press, a.s. Všetky práva vyhradené. Zlatý fond je projektom denníka SME.
Web design by abaffy design © 2007

Autorské práva k literárnym dielam   

Ďalšie weby skupiny: Prihlásenie do Post.sk Új Szó Slovak Spectator
Vydavateľstvo Inzercia Osobné údaje Návštevnosť webu Predajnosť tlače Petit Academy SME v škole
© Copyright 1997-2018 Petit Press, a.s.