E-mail (povinné):

Pavel Kokeš-Kýčerský:
Na úvrati

Dielo digitalizoval(i) Robert Zvonár, Martin Hlinka, Patrícia Šimonovičová, Michal Maga, Jana Pálková.  Zobraziť celú bibliografiu

Stiahnite si celé dielo: (rtf, html)

Páči sa Vám toto dielo? Hlasujte zaň, tak ako už hlasovalo 40 čitateľov

Mal by sláviť…

Mal by sláviť jubileum, bo veď som už taký starý, že pamätám povalové dávne schody starej fary. Ej, tie schody staré, dávne, jak sa pnuli do výšavy! A výhľad z nich tak bol krásny, až sa závrat chytal hlavy. Vody hukom od potoka vo sluch bil mi v ten deň jarný, s nadšením ja som sa díval z výše schodov na svet márny. A čo som ja všetko vtedy vídal z výše starých schodov za zázraky mysľou lietať sťa lastovky ponad vodou! Ešte dnes rád po nich stúpam, s krásnou rozpomienkou spolu po tých schodoch starej fary — žiaľ len, žiaľ, že kamsi dolu. Dolu, dolu, bez návratu, s rozpomienkou plnou slávy, zbelelo, ach, zlato vlasov kedys’ mladej mojej hlavy!
Pavel Kokeš-Kýčerský

— básnik orientujúci sa na prírodné a vidiecke motívy Viac o autorovi.Nové knihy, novinky z literatúry - posielame priamo do Vašej mailovej schránky. Maximálne tri e-maily týždenne.Copyright © 2006-2009 Petit Press, a.s. Všetky práva vyhradené. Zlatý fond je projektom denníka SME.
Web design by abaffy design © 2007

Autorské práva k literárnym dielam   

Ďalšie weby skupiny: Prihlásenie do Post.sk Új Szó Slovak Spectator
Vydavateľstvo Inzercia Osobné údaje Návštevnosť webu Predajnosť tlače Petit Academy SME v škole
© Copyright 1997-2018 Petit Press, a.s.