E-mail (povinné):

Pavel Kokeš-Kýčerský:
Na úvrati

Dielo digitalizoval(i) Robert Zvonár, Martin Hlinka, Patrícia Šimonovičová, Michal Maga, Jana Pálková.  Zobraziť celú bibliografiu

Stiahnite si celé dielo: (rtf, html)

Páči sa Vám toto dielo? Hlasujte zaň, tak ako už hlasovalo 39 čitateľov

Jeseň

1 Hľa, prišla jeseň v piesni tej z mojej zašlej vesny, čo dušu život vpletal, sťa slávik spev v tieň lesný. Ach, prišla s žltým listom v tom šedom rúchu hmlistom, i blúdi horou ako pútnik chodníku po neistom. Ach, prišla… darmo ja sám konárky vetve striasam, čo spadne, mĺkve, nehodí sa pripojiť k piesni krásam. I chladná prišla jeseň, z jej rúcha padá pleseň… cez starú strechu prší, prší dážď, na tú moju pieseň. 2 Zamĺkol milej vtače spev, slabého slnka na ohrev lúč zlatý šibne ledakedy cez závoj mlhy chladný, šedý. To všetko blízkej zimy zvesti, nik v pieseň ktoré neumiesti, môž’ hŕbu rýmov poznášať — nik neodeje v teplý šat. A predsa k spevu do gurážu vypiť si vína ľudia kážu, vypiť si pohár samotoku, že ten vraj zažne oheň v oku. Ó, pravda, pravda, ja by rád, nájde-li sa len kamarát, čo v páse pracky porozpína a — zaplatí ten pohár vína, buď fľašku v hrdle nasmolenú vypáli piesni na ozvenu.
Pavel Kokeš-Kýčerský

— básnik orientujúci sa na prírodné a vidiecke motívy Viac o autorovi.Nové knihy, novinky z literatúry - posielame priamo do Vašej mailovej schránky. Maximálne tri e-maily týždenne.Copyright © 2006-2009 Petit Press, a.s. Všetky práva vyhradené. Zlatý fond je projektom denníka SME.
Web design by abaffy design © 2007

Autorské práva k literárnym dielam   

Ďalšie weby skupiny: Prihlásenie do Post.sk Új Szó Slovak Spectator
Vydavateľstvo Inzercia Osobné údaje Návštevnosť webu Predajnosť tlače Petit Academy SME v škole
© Copyright 1997-2018 Petit Press, a.s.