E-mail (povinné):

Pavel Kokeš-Kýčerský:
Na úvrati

Dielo digitalizoval(i) Robert Zvonár, Martin Hlinka, Patrícia Šimonovičová, Michal Maga, Jana Pálková.  Zobraziť celú bibliografiu

Stiahnite si celé dielo: (rtf, html)

Páči sa Vám toto dielo? Hlasujte zaň, tak ako už hlasovalo 39 čitateľov

Kto ma volá?

Kto ma volá, kto ma vábi zbierať vlákna na hodváby po úhoroch chytať leľky, utkať priadzu na košieľky, na zaodev drobnej piesne, čo chce dvoriť mladej vesne? Kto ma vábi, kto ma volá zrakom blúdiť dookola, pozapadať v čierne lesy ako rechtor vo klávesy, v organ kýsi, v jeho basy a či v trilky plné krásy? Kto ma volá, kto ma vábi na konárik sadať slabý? Zaodetý v mladom liste, taký ťažký — spadnem iste, spadnem iste, ako z višne spadlo kedys’ dievča pyšné. Kto ma vábi, kto ma volá v úboč lesov, na pláň poľa, v azúr neba nad oblaky blúdiť zrakom starý taký? Či ma azda modré očká privítať chcú spod oblôčka? Kto ma volá, kto ma vábi? Z choroby ma nevystrábi. Starodávna pamäť kási s myšlienkami zahráva si, klame srdce, klame oči, až sa biedna hlava točí.
Pavel Kokeš-Kýčerský

— básnik orientujúci sa na prírodné a vidiecke motívy Viac o autorovi.Nové knihy, novinky z literatúry - posielame priamo do Vašej mailovej schránky. Maximálne tri e-maily týždenne.Copyright © 2006-2009 Petit Press, a.s. Všetky práva vyhradené. Zlatý fond je projektom denníka SME.
Web design by abaffy design © 2007

Autorské práva k literárnym dielam   

Ďalšie weby skupiny: Prihlásenie do Post.sk Új Szó Slovak Spectator
Vydavateľstvo Inzercia Osobné údaje Návštevnosť webu Predajnosť tlače Petit Academy SME v škole
© Copyright 1997-2018 Petit Press, a.s.