E-mail (povinné):

Pavel Kokeš-Kýčerský:
Na úvrati

Dielo digitalizoval(i) Robert Zvonár, Martin Hlinka, Patrícia Šimonovičová, Michal Maga, Jana Pálková.  Zobraziť celú bibliografiu

Stiahnite si celé dielo: (rtf, html)

Páči sa Vám toto dielo? Hlasujte zaň, tak ako už hlasovalo 39 čitateľov

Keď pošli časy

Chodieval som bájnym krajom, cestou-necestou, s piesňou, ako ženích starý s mladou nevestou. Ono mladá, podkasaná, plná nehy, krás, mne sa belel na temene postriebrený vlas. Ľudia sa nám prizerali: „Aký divný pár, čo tam ide ruka v ruke rovno pred oltár.“ Riekli čosi o rozluke, rozkázali stáť: „Ni krok ďalej! Veď ten zhubí piesne majestát!“ * Labutiu dnes pieseň spievam sebe len, i verte, nie vám. Mne ona chladným srdcom hne sťa hriešnikovi pokánie. Labutiu dnes pieseň spievam sebe len, no, možno i vám. Veď známe sa, však? Čoby nie! Tu koniec a s ním mlčanie. Labutiu dnes pieseň spievam, ako obeť porozlievam posledný Múzam piesne mok, dvíhajúc čašu vozvysok. Nech zarastie úvrať moja, ak chce, býlím, ak chce, hložím — keď na radlo svoje viacej slabej ruky nepoložím.
Pavel Kokeš-Kýčerský

— básnik orientujúci sa na prírodné a vidiecke motívy Viac o autorovi.Nové knihy, novinky z literatúry - posielame priamo do Vašej mailovej schránky. Maximálne tri e-maily týždenne.Copyright © 2006-2009 Petit Press, a.s. Všetky práva vyhradené. Zlatý fond je projektom denníka SME.
Web design by abaffy design © 2007

Autorské práva k literárnym dielam   

Ďalšie weby skupiny: Prihlásenie do Post.sk Új Szó Slovak Spectator
Vydavateľstvo Inzercia Osobné údaje Návštevnosť webu Predajnosť tlače Petit Academy SME v škole
© Copyright 1997-2018 Petit Press, a.s.