E-mail (povinné):

Pavel Kokeš-Kýčerský:
Na úvrati

Dielo digitalizoval(i) Robert Zvonár, Martin Hlinka, Patrícia Šimonovičová, Michal Maga, Jana Pálková.  Zobraziť celú bibliografiu

Stiahnite si celé dielo: (rtf, html)

Páči sa Vám toto dielo? Hlasujte zaň, tak ako už hlasovalo 39 čitateľov

Ej, spomienky

Ej, spomienky na dni krásne, tak padáte v myseľ moju sťa blesk, keď zapadnúc zhasne, kdes’ morských vĺn do príboju. To bezdno i v mojej mysli okamih len jasný máva, krásy, čo sa pozablysli, živé, mŕtve pochováva. Darmo srdce neraz kvíli, darmo duša stone, volá, zmes sa v mysli nerozptýli, pusto, hlucho dookola. Tak pusto sťa v zime v poli, tesknota len dušu tiesni a myseľ len nepozvolí potešenia v malej piesni. * A vy piesne moje (krásne, chválili vás, útlocite), svietievate v mysli temnej, ako hviezdy po blankyte. V myseľ temnú vo dňoch chmúrnych papršlek váš sype zlato, nič nerobí, keď i v srdce padne trochu slzí na to. Ach, padne, veď neraz, nedva i smútku, no i veselia, takým riadkom sťa jablonky, keď sa na jar kvetom belia. Škoda len, že krása vaša v dušiach ľudí málo trvá, iba mne ste všetky milé, jak posledná, tak tá prvá.
Pavel Kokeš-Kýčerský

— básnik orientujúci sa na prírodné a vidiecke motívy Viac o autorovi.Nové knihy, novinky z literatúry - posielame priamo do Vašej mailovej schránky. Maximálne tri e-maily týždenne.Copyright © 2006-2009 Petit Press, a.s. Všetky práva vyhradené. Zlatý fond je projektom denníka SME.
Web design by abaffy design © 2007

Autorské práva k literárnym dielam   

Ďalšie weby skupiny: Prihlásenie do Post.sk Új Szó Slovak Spectator
Vydavateľstvo Inzercia Osobné údaje Návštevnosť webu Predajnosť tlače Petit Academy SME v škole
© Copyright 1997-2018 Petit Press, a.s.