E-mail (povinné):

Pavel Kokeš-Kýčerský:
Na úvrati

Dielo digitalizoval(i) Robert Zvonár, Martin Hlinka, Patrícia Šimonovičová, Michal Maga, Jana Pálková.  Zobraziť celú bibliografiu

Stiahnite si celé dielo: (rtf, html)

Páči sa Vám toto dielo? Hlasujte zaň, tak ako už hlasovalo 39 čitateľov

Moje piesne

Už len zopár listov v knihe, kam ja píšem moje piesne, čo vše z duše udierajú struny srdca o čudesné. Všetko je už zapísané, v knihe samé haky-baky, i starám sa, kam ho vpíšem, keď sa zjaví veršík dáky!? I tá tužka tak zodratá, že sa mi až v prstoch tratí, slabnem, starnem, nedovidím zbierať piesne na úvrati. Ach, tie časy, ach, tie časy! Vodopád, čo z brál sa rúti, nepadá tak, ako život mizne časov na peruti. Hej, vy časy, hej, vy časy, zviedli ste ma v rúdne cesty, v horu volám: „Život, život!“ Echo šepce o bolesti. Však, čo na tom, srdce biedne, že naopak echo volá? Pieseň zvučí: „Poď poslúchať, zozváňajú do kostola.“ „Tymi, tami, tymi, tami,“ hlas zvonov znie nad lipami, v zeleni sa kostol belie, poďme doňho — na veselie.
Pavel Kokeš-Kýčerský

— básnik orientujúci sa na prírodné a vidiecke motívy Viac o autorovi.Nové knihy, novinky z literatúry - posielame priamo do Vašej mailovej schránky. Maximálne tri e-maily týždenne.Copyright © 2006-2009 Petit Press, a.s. Všetky práva vyhradené. Zlatý fond je projektom denníka SME.
Web design by abaffy design © 2007

Autorské práva k literárnym dielam   

Ďalšie weby skupiny: Prihlásenie do Post.sk Új Szó Slovak Spectator
Vydavateľstvo Inzercia Osobné údaje Návštevnosť webu Predajnosť tlače Petit Academy SME v škole
© Copyright 1997-2018 Petit Press, a.s.