E-mail (povinné):

Pavel Kokeš-Kýčerský:
Na úvrati

Dielo digitalizoval(i) Robert Zvonár, Martin Hlinka, Patrícia Šimonovičová, Michal Maga, Jana Pálková.  Zobraziť celú bibliografiu

Stiahnite si celé dielo: (rtf, html)

Páči sa Vám toto dielo? Hlasujte zaň, tak ako už hlasovalo 40 čitateľov

Upomienka

Upomienkam z dávnych čias, tým sa myseľ neubráni, tie sa vinú v spomínaní po nej ako zlatý pás. Na ňom blýska mladi kvet, úbeľ líc, lesk modrých očí — … ach, jak hlava sa mi točí, bár obojích dávno niet. Darmo klesá hlava v dlaň, tú záhadu nerozlúšti, neutrafí z dnešnej púšti do mladosti zlatých brán. Starosť, mladosť spomínam, kreslím tú dvojicu protív, tento dávno všedný motív, súci v židov starý krám. Iste úsmev vzbudím zlý, že pozerám toľké razy, zašlých časov na obrazy, chorý v duši, v zraku mdlý. Akokoľvek, kam inam, ak nie dráhou k zašlej vesne oným ľahkým krídlom piesne — opustený letieť mám?
Pavel Kokeš-Kýčerský

— básnik orientujúci sa na prírodné a vidiecke motívy Viac o autorovi.Nové knihy, novinky z literatúry - posielame priamo do Vašej mailovej schránky. Maximálne tri e-maily týždenne.Copyright © 2006-2009 Petit Press, a.s. Všetky práva vyhradené. Zlatý fond je projektom denníka SME.
Web design by abaffy design © 2007

Autorské práva k literárnym dielam   

Ďalšie weby skupiny: Prihlásenie do Post.sk Új Szó Slovak Spectator
Vydavateľstvo Inzercia Osobné údaje Návštevnosť webu Predajnosť tlače Petit Academy SME v škole
© Copyright 1997-2018 Petit Press, a.s.