E-mail (povinné):

Pavel Kokeš-Kýčerský:
Na úvrati

Dielo digitalizoval(i) Robert Zvonár, Martin Hlinka, Patrícia Šimonovičová, Michal Maga, Jana Pálková.  Zobraziť celú bibliografiu

Stiahnite si celé dielo: (rtf, html)

Páči sa Vám toto dielo? Hlasujte zaň, tak ako už hlasovalo 40 čitateľov

Dvaja starí

Tie roky dávno minuli, keď sme sa k sebe vinuli. Staroba prišla za nami, sme si dnes ako neznámi. O všeličom sa radíme, často sa pritom vadíme, stoneme oba — ach, či — och, tmoliac sa v domku po kútoch. Však hneď v to blysne tepla lúč, sťa — reci — teplých od papúč, nám ono tváre rozjasní: „Nože, nás, milý, obásni…“ A múza?… S lýrou, v čierny flór zavitou, kamsi za obzor nároku žienky po takom stráca sa duše pred zrakom. Nuž tak je náš svet zmotaný, sme času biedni poddaní, krok len — a, hľa, tu hrobu prah, smrť pri nás stojí na dosah. A korisť pevca, slávy kráž, nezablysne sa za štafáž života jeho z procesu, keď ho do hrobu ponesú.
Pavel Kokeš-Kýčerský

— básnik orientujúci sa na prírodné a vidiecke motívy Viac o autorovi.Nové knihy, novinky z literatúry - posielame priamo do Vašej mailovej schránky. Maximálne tri e-maily týždenne.Copyright © 2006-2009 Petit Press, a.s. Všetky práva vyhradené. Zlatý fond je projektom denníka SME.
Web design by abaffy design © 2007

Autorské práva k literárnym dielam   

Ďalšie weby skupiny: Prihlásenie do Post.sk Új Szó Slovak Spectator
Vydavateľstvo Inzercia Osobné údaje Návštevnosť webu Predajnosť tlače Petit Academy SME v škole
© Copyright 1997-2018 Petit Press, a.s.