E-mail (povinné):

Pavel Kokeš-Kýčerský:
Na úvrati

Dielo digitalizoval(i) Robert Zvonár, Martin Hlinka, Patrícia Šimonovičová, Michal Maga, Jana Pálková.  Zobraziť celú bibliografiu

Stiahnite si celé dielo: (rtf, html)

Páči sa Vám toto dielo? Hlasujte zaň, tak ako už hlasovalo 39 čitateľov

Staré husle Piťove

Tie Piťove staré husle, kto mi zahrá na nich dneska? Nikdy viacej v jejich tónoch tanečník si nezatlieska. Hrávali tie staré husle, zobúdzali búrku v duši takú divú, čo ju žiadna všedná radosť nezahluší. Hrávali tie husle staré, takým teskným sladkým tónom krásavici tichou nocou pri kaštieli pod balkónom. Hrávali tie husle staré tie trávnice naše teskné, už sa viacej politúra na sláčiku nezaleskne. Hrávali tie husle staré keď devušku pochovali ako matka a snúbenec tak žalostne nariekali. Už nehrajú staré husle, popukané všetky struny, ale ten ich tón žalostný mne vždy ešte v duši zuní.
Pavel Kokeš-Kýčerský

— básnik orientujúci sa na prírodné a vidiecke motívy Viac o autorovi.Nové knihy, novinky z literatúry - posielame priamo do Vašej mailovej schránky. Maximálne tri e-maily týždenne.Copyright © 2006-2009 Petit Press, a.s. Všetky práva vyhradené. Zlatý fond je projektom denníka SME.
Web design by abaffy design © 2007

Autorské práva k literárnym dielam   

Ďalšie weby skupiny: Prihlásenie do Post.sk Új Szó Slovak Spectator
Vydavateľstvo Inzercia Osobné údaje Návštevnosť webu Predajnosť tlače Petit Academy SME v škole
© Copyright 1997-2018 Petit Press, a.s.