E-mail (povinné):

Pavel Kokeš-Kýčerský:
Na úvrati

Dielo digitalizoval(i) Robert Zvonár, Martin Hlinka, Patrícia Šimonovičová, Michal Maga, Jana Pálková.  Zobraziť celú bibliografiu

Stiahnite si celé dielo: (rtf, html)

Páči sa Vám toto dielo? Hlasujte zaň, tak ako už hlasovalo 39 čitateľov

Jarné piesne

A tak i tá moja pieseň v zakázanom často blúdi, s sebou vláči po výletoch starobou už slabé údy, čo nevládzu krok jej držať, keď ona toť svetom trieli, vše je dávno na nocľahu, kým ja prídem už vyprelý. A mohla by stíšiť kroky, nevodiť ma s sebou všade; mladosť zašla, minula sa, za ňou v smútku volám: adieu! Však jar je tu, jabloň v kvete, biely lupeň z vetvy padá, za piesňou sa starý zháňam, kým na vlasy mrázik sadá. Oj, ty pieseň moja svieža, skoro sa mi stratíš kdesi, o chvílenku navždy zbohom pri rozlúčke riekneme si. Ako dvaja zaľúbení rozídu sa v strastnej chvíli, tak ty prilneš k šumu lesa, a ku hrude ja, tvoj milý.
Pavel Kokeš-Kýčerský

— básnik orientujúci sa na prírodné a vidiecke motívy Viac o autorovi.Nové knihy, novinky z literatúry - posielame priamo do Vašej mailovej schránky. Maximálne tri e-maily týždenne.Copyright © 2006-2009 Petit Press, a.s. Všetky práva vyhradené. Zlatý fond je projektom denníka SME.
Web design by abaffy design © 2007

Autorské práva k literárnym dielam   

Ďalšie weby skupiny: Prihlásenie do Post.sk Új Szó Slovak Spectator
Vydavateľstvo Inzercia Osobné údaje Návštevnosť webu Predajnosť tlače Petit Academy SME v škole
© Copyright 1997-2018 Petit Press, a.s.