Zlatý fond > Diela > Ballady a povesti


E-mail (povinné):

Jakub Grajchman:
Ballady a povesti

Dielo digitalizoval(i) Viera Studeničová, Martina Jaroščáková, Silvia Harcsová, Karol Šefranko, Katarína Maljarová, Katarína Tínesová.  Zobraziť celú bibliografiu

Stiahnite si celé dielo: (rtf, html)

Páči sa Vám toto dielo? Hlasujte zaň, tak ako už hlasovalo 62 čitateľov

Do Emaus idúci

Dvaja do Emaus idúci, tretí tajno s nimi je a tí dvaja rozprávajú, že Kristus viac nežije. Že on nebol opravdivý, ten Mesiáš čakaný, nebol by sa dal usmrtiť muž od Boha poslaný. Tento tretí vysvetluje Písma o utrpení: „Kristus smrť podstúpiť musel, aby bol oslávený.“ A že ten ukrižovaný, jest Mesiáš pravdivý, lebo stal z hrobu, niet ho tam, strach nastal, že je živý. Tohto reč, jako reč Božia, pohla v duši jejich cit, že ten tretí medzi nimi, viac jak sa zdá, musí byť. I tak rieknu ustrnutí nad tým, čo im rozpráva: „Pane, ostaň medzi nami, lebo večer nastáva!“ Slnce k západu sa chýli, mlčky idú pomaly, večer pri lámaní chleba, po rukách ho poznali.
Jakub Grajchman

— dramatik, básnik, učiteľ, revolucionár, člen slovenskej deputácie vo Viedni v r. 1849 Viac o autorovi.Nové knihy, novinky z literatúry - posielame priamo do Vašej mailovej schránky. Maximálne tri e-maily týždenne.Copyright © 2006-2009 Petit Press, a.s. Všetky práva vyhradené. Zlatý fond je projektom denníka SME.
Web design by abaffy design © 2007

Autorské práva k literárnym dielam   

Ďalšie weby skupiny: Prihlásenie do Post.sk Új Szó Slovak Spectator
Vydavateľstvo Inzercia Osobné údaje Návštevnosť webu Predajnosť tlače Petit Academy SME v škole
© Copyright 1997-2018 Petit Press, a.s.