Zlatý fond > Diela > Pred tebou váza


E-mail (povinné):

Rudolf Dilong:
Pred tebou váza

Dielo digitalizoval(i) Michal Garaj, Bohumil Kosa, Viera Studeničová, Zdenko Podobný, Simona Reseková, Ida Paulovičová, Marián André, Monika Harabinová, Katarína Tínesová.  Zobraziť celú bibliografiu

Stiahnite si celé dielo: (html, rtf)

Páči sa Vám toto dielo? Hlasujte zaň, tak ako už hlasovalo 49 čitateľov

Tŕne

To, čo je pichľavé. Ide sa za krížom. A tu si, s nami na tomto poli, tu nás čakáš? — pýtame sa Krista, keď nás stretne. A vidíme, že okrem tŕňov ničoho sa nedogazdoval na tejto zemi. Vždy patrí táto zem pod nohy Kristove. Chýbala by nám, keby sme jej kúsok pri ňom obišli.

* * *

Nebojte sa, bedári, že zle stojíte po boku cesty. Tam vás dobre položil Boh. Nemyslite, že Stvoriteľ len prešiel okolo vás. Údiv odmrazí tu ostatných, že práve vám ruky Božie dávajú svätožiaru. Von na trhovisko nechoďte. Tam nik nenapíše na roh hojnosti svoj ročný čas, ani hlas zvonov pri umieraní. My, almužníci, večne zahľadení ponad mole a hrdzu, sme pastiermi za hrudku syra.

* * *

Život nikdy nemôže byť odložený z pliec ľudských. Horí každá hromnička na svojom mieste. Všetku bodľač neobídeme. Až keď sme v nej, je náš odev poddajný. Všetky stráne sú pre nás dvere, a stojí pri nich človek a volá dnu na každé ôstie: otvorte!

Nové knihy, novinky z literatúry - posielame priamo do Vašej mailovej schránky. Maximálne tri e-maily týždenne.Copyright © 2006-2009 Petit Press, a.s. Všetky práva vyhradené. Zlatý fond je projektom denníka SME.
Web design by abaffy design © 2007

Autorské práva k literárnym dielam   

Ďalšie weby skupiny: Prihlásenie do Post.sk Új Szó Slovak Spectator
Vydavateľstvo Inzercia Osobné údaje Návštevnosť webu Predajnosť tlače Petit Academy SME v škole
© Copyright 1997-2018 Petit Press, a.s.