E-mail (povinné):

Stiahnite si Básne a piesne ako e-knihu

iPadiTunes E-knihaMartinus

Karol Alexander Modrányi:
Básne

Dielo digitalizoval(i) Bohumil Kosa, Viera Studeničová, Nina Dvorská, Zdenko Podobný, Daniel Winter, Lucia Muráriková, Katarína Tínesová, Mária Hulvejová, Jana Kyseľová, Martin Hlinka.  Zobraziť celú bibliografiu

Stiahnite si celé dielo: (rtf, html)

Páči sa Vám toto dielo? Hlasujte zaň, tak ako už hlasovalo 55 čitateľov

Krakoviaky

[114]

Uhrovec, Uhrovec, čo tam B**** býva, každučkú noc, ver’, s tebou sa mi sníva. Že ja dievča ľúbim, to sa mi snívava, to mi pri mesiačku ani spať nedáva. Mesiačik, mesiačik, tys’ ma vzdychať počul, čiže si tiež túžiť krásne dievča očul? Veď ti ja závidím, že na nebi bývaš, že sa na to dievča každičkú noc dívaš. Na to krásne dievča s očkami sivými, čo vždycky panuje nad duchmi mojimi. Duchovia, duchovia, čo ste moji páni, veďte ma len ku nej, čo až len v snívaní. Veď ju ja tak ľúbim, jak už viac nemôže, len či aj mňa ona — ach, Bože, Prebože.[114] Básňe, s. 97 — 98.
Karol Alexander Modrányi

— redaktor študentského Národného zábavníka, autor veršovaných prác i prózy Viac o autorovi.Nové knihy, novinky z literatúry - posielame priamo do Vašej mailovej schránky. Maximálne tri e-maily týždenne.Copyright © 2006-2009 Petit Press, a.s. Všetky práva vyhradené. Zlatý fond je projektom denníka SME.
Web design by abaffy design © 2007

Autorské práva k literárnym dielam   

Ďalšie weby skupiny: Prihlásenie do Post.sk Új Szó Slovak Spectator
Vydavateľstvo Inzercia Osobné údaje Návštevnosť webu Predajnosť tlače Petit Academy SME v škole
© Copyright 1997-2018 Petit Press, a.s.