E-mail (povinné):

Stiahnite si Básne a piesne ako e-knihu

iPadiTunes E-knihaMartinus

Karol Alexander Modrányi:
Básne

Dielo digitalizoval(i) Bohumil Kosa, Viera Studeničová, Nina Dvorská, Zdenko Podobný, Daniel Winter, Lucia Muráriková, Katarína Tínesová, Mária Hulvejová, Jana Kyseľová, Martin Hlinka.  Zobraziť celú bibliografiu

Stiahnite si celé dielo: (rtf, html)

Páči sa Vám toto dielo? Hlasujte zaň, tak ako už hlasovalo 55 čitateľov

Mesiac

[128]

Mesiačik, mesiačik, však vysoko bývaš, bľadým tvojím svetlom vlievaš krásu v kraje, na zemské mátoženie ľudí sa dívaš, teba to nehne — ty svietiš v biedu, v raje. Podivné čiary ty hádžeš po doline, vystavíš duchu nočné, veľké postavy. Pohybuješ bledé o pol noci tiene, pohľad ktorých sám už ľudí otrávi. Na nebi modravom panna ťa panuje, tá blesku tvojmu moc lásky dodáva, bo kto dušu čistú jak seba miluje, hľadením na teba s ňou sa zaihráva. Ty si pre cit — a v sebe chováš podivnosť, rys’ krásny, keď tieň tvoj po nebi vesluje, v tebe obraz Boží, v tebe dobrotivosť, ľúbi ťa ten, kto toto troje spojuje. Tvoj obraz veľké v piesňach miesto máva, žalosť, nárky, bolesť milencov skrocuje. Znáš, či sa mne potešenie zaligotá, keď ti pošepnem, že aj duch môj miluje.[128] Básňe, s. 111 — 112.
Karol Alexander Modrányi

— redaktor študentského Národného zábavníka, autor veršovaných prác i prózy Viac o autorovi.Nové knihy, novinky z literatúry - posielame priamo do Vašej mailovej schránky. Maximálne tri e-maily týždenne.Copyright © 2006-2009 Petit Press, a.s. Všetky práva vyhradené. Zlatý fond je projektom denníka SME.
Web design by abaffy design © 2007

Autorské práva k literárnym dielam   

Ďalšie weby skupiny: Prihlásenie do Post.sk Új Szó Slovak Spectator
Vydavateľstvo Inzercia Osobné údaje Návštevnosť webu Predajnosť tlače Petit Academy SME v škole
© Copyright 1997-2018 Petit Press, a.s.