E-mail (povinné):

Stiahnite si Básne a piesne ako e-knihu

iPadiTunes E-knihaMartinus

Karol Alexander Modrányi:
Básne

Dielo digitalizoval(i) Bohumil Kosa, Viera Studeničová, Nina Dvorská, Zdenko Podobný, Daniel Winter, Lucia Muráriková, Katarína Tínesová, Mária Hulvejová, Jana Kyseľová, Martin Hlinka.  Zobraziť celú bibliografiu

Stiahnite si celé dielo: (rtf, html)

Páči sa Vám toto dielo? Hlasujte zaň, tak ako už hlasovalo 55 čitateľov

Pieseň

[132]

Slovenčina moja, čože sa žaluješ, či Slovákov hlasy radostné nečuješ? Tvoje veď už deti z hrobov si vstávajú a znaky života bratia už dávajú. Nečuj hlas zavistných, keď ťa nevysmejú, veď ti slzy tvoje potupu zalejú. Keď ti slza tvoja kvapne pokalená, už je ich hlavatosť, ver, je už zničená. Ja ťa rád počúvam a v tebe zaspievam, čo o svojej milej, čo si ja myslievam. Slovenčina moja, veď si ty naša mať, nesmie ťa nám nikto v tom šírom svete brať. A keď ťa bude chcieť, my ťa mu nedáme, zakiaľ ešte šable oceľové máme. (1846, rujeň, 22.)[132] Básňe, s. 120 — 121.
Karol Alexander Modrányi

— redaktor študentského Národného zábavníka, autor veršovaných prác i prózy Viac o autorovi.Nové knihy, novinky z literatúry - posielame priamo do Vašej mailovej schránky. Maximálne tri e-maily týždenne.Copyright © 2006-2009 Petit Press, a.s. Všetky práva vyhradené. Zlatý fond je projektom denníka SME.
Web design by abaffy design © 2007

Autorské práva k literárnym dielam   

Ďalšie weby skupiny: Prihlásenie do Post.sk Új Szó Slovak Spectator
Vydavateľstvo Inzercia Osobné údaje Návštevnosť webu Predajnosť tlače Petit Academy SME v škole
© Copyright 1997-2018 Petit Press, a.s.