Zlatý fond > Diela > Mladosť z očistca


E-mail (povinné):

Rudolf Dilong:
Mladosť z očistca

Dielo digitalizoval(i) Michal Garaj, Miriama Oravcová, Katarína Diková Strýčková, Viera Studeničová, Pavol Tóth, Katarína Mrázková.  Zobraziť celú bibliografiu

Stiahnite si celé dielo: (html, rtf)

Páči sa Vám toto dielo? Hlasujte zaň, tak ako už hlasovalo 191 čitateľov

Smrť?

Som to ja? Nie som? Mení sa mi celý svet, radosti tu žiadnej niet, ani východiska zo závratu, chradnem, myslím, že sa niečo utrhne vo mne, hľadám až v kameňoch a stenách svoje priateľstvá a ozývam sa mŕtvym pláňam, z ktorých som vyšiel a do ktorých sa vraciam každým krokom. Hľadím, hľadím. Keď mi hlava klesne, ešte vždy hľadím a zavriem oči a stále hľadím. Klesám únavou a stojím, rozpadám sa a stojím, nahnívam a stojím. Ako veľmi nepomerný je život sám k tomu, čo žije a rastie! Nemám odvahy nežiť, a dávno nežijem. Odvolávam sa k viere v život, a málo verím. Nepremožiteľní sú siláci — dekadenti, mne sa pozdáva, že by ma usmrtili v boji.

Nové knihy, novinky z literatúry - posielame priamo do Vašej mailovej schránky. Maximálne tri e-maily týždenne.Copyright © 2006-2009 Petit Press, a.s. Všetky práva vyhradené. Zlatý fond je projektom denníka SME.
Web design by abaffy design © 2007

Autorské práva k literárnym dielam   

Ďalšie weby skupiny: Prihlásenie do Post.sk Új Szó Slovak Spectator
Vydavateľstvo Inzercia Osobné údaje Návštevnosť webu Predajnosť tlače Petit Academy SME v škole
© Copyright 1997-2018 Petit Press, a.s.