SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Muzikanti

(Venované slovenským novinám)

Motto:
Muzikanti, muzikanti, komu hráte?
Hej, Führerovi, však ho znáte.


Že po slovensky hrá, sa banda chlúbi
nevyrastená, ešte chlapecká.
Myslí si: Národ každý tanec ľúbi,
keď pod nohy mu hudba zavrieska.
A panský dirigent im poslal trúby,
plnené čudnou nôtou z Nemecka…
Nadávajú sa líca, fučia huby,
by rozkvitli sa sukne, oplecká,
rukávce, košieľočky vyšívané
a tváre, ktoré tanec zapáli,

SkryťVypnúť reklamu
reklama
SkryťVypnúť reklamu
reklama
opätky o opätky klopali…

Lež Ďurko, Miško šepce Marke, Hane:
„Čo, keby sme ich vyprali!“

Bratislava 22. marca 1939