SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Cigán a pán


Ako primáš rezal vše prím za jednotu, nejednotu,
k stolom chodil ministerským do uška hrať pánom nôtu.
Slákom ťahal, okom mihal, triasol sa jak huspenina,
husle klonil, husle dvíhal za plat, úsmev, pohár vína.

Nadarmo ho sto ráz zohlo k ušiam pánov od radosti,
preberanie nepomohlo, nechceli ho v spoločnosti.
Prečo… Znamenite vrzal, do nôt svoje srdce dával!
Že sa po cigánsky držal? Každému len pre zisk hrával?

Veď bol lepší ako páni, hral, čo chceli, jak sa svedčí,
veď tí páni za fľaškami cigáni sú, ale väčší.

SkryťVypnúť reklamu
reklama
SkryťVypnúť reklamu
reklama
Veď tí páni pri stolíku cigánsky sa nadúvajú,
my platíme za muziku a oni nám cudziu hrajú!

Bratislava 9. februára 1940